به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، «نمای رادیو» که به همت رادیو نمایش با همکاری شبکه تلویزیونی نسیم تولید شده است این بار به کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» اثر احمد دهقان با موضوع جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

این کتاب که سال ۱۳۵۷ منتشر شده به دلیل سبک خاص نوشتاری درباره جنگ ایران و عراق توجه زیادی را به خود جلب کرده و مورد توجه جدی قرار گرفته است. همچنین جایزه بیست سال داستان‌نویسی، جایزه چهارمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس و جایزه بیست سال ادبیات پایداری از افتخارات این اثر است.

داستان کتاب از زبان ناصر بیان می‌شود. ناصر رزمنده جوانی است که بارها سابقه شرکت در جبهه داشته است. در بین امتحانات مشق و درس را رها و به همراه دوستش علی راهی منطقه جنگی جنوب می‌شود. در آنجا ضمن دیدار مجدد با دوستان سابقش، از قریب‌الوقوع بودن عملیاتی مهم«کربلای ۵» اطلاع می‌یابد. در حین عملیات بسیاری از دوستانش شهید و مجروح می‌شوند، خود او نیز مجروح شده و به پشت خط می‌آید و پس از آن اتفاقاتی رخ می دهد.

«نمای رادیو» به کارگردانی تلویزیونی امیر شعیبی، تهیه‌کنندگی رادیویی علی بهرامی، گویندگی ایوب آقاخانی، تصویربرداری محمد وکیلی‌اقدم، مهسا محمودی و صدابرداری علی حاجی‌نوروزی از چهارشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۰:۳۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.