به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌ عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با پایان یافتن مهلت ارسال اثر به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» ویژه داستان‌نویسان فارسی‌زبان، جزییات بیشتر آثار ارسالی از سوی دبیرخانه این جایزه اعلام شد.

علاقه‌مندان و داستان‌نویسان از کشورهای مختلف از جمله هندوستان، تاجیکستان، سوئد، ترکیه، پاکستان، افغانستان، فرانسه و ایران داستان خود را به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» ارسال کردند و از  بین داستان‌های ارسالی ۲۰۰ اثر پس از تطبیق با شرایط و چهارچوب‌های مندرج در فراخوان جایزه، جواز ورود به مرحله اول داوری را کسب کردند.

همچنین در بخش ویژه برای کادر درمان پس از بررسی‌های اولیه آثار ارسالی، ۲۰ داستان توانستند به مرحله اول داوری راه پیدا کنند. کم‌سن‌ترین فرد طاها ملا احمدی با ۷ سال سن (پایه اول دبستان) و مسن‌ترین فرد با ۱۰۰ سال سن در جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» مشارکت کردند. 

آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران بررسی می‌شود و  آثار منتخب را از بین آن‌ها معرفی خواهند کرد. از میان آثار منتخب سه اثر به عنوان آثار برگزیده و یک اثر به عنوان برترین اثر انتخاب و معرفی خواهد شد. در بخش ویژه نیز ۵ اثر برتر به طور جداگانه معرفی می‌شود.

اختتامیه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» با توجه به وضعیت کرونا در کشور و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت مجازی در تابستان ۱۴۰۰ برگزار شود.