به گزارش هنرآنلاین، متن کامل این بیانیه و امضاکنندگان آن به شرح زیر است:

«از نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ملت عزیز و سربلند ایران با شرکت در انتخابات های مختلف، سهم بسزایی در تعیین سرنوشت جامعه و کشور داشته‌اند. در طول چهار دهه حاکمیت مردمسالاری دینی در سایه‌سار سکانداری امامین انقلاب، حضور مردم پای صندوق‌های رای نقش مهمی در پیشبرد اهداف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور داشته است.

انتخابات ریاست جمهوری همواره یکی از عرصه‌های مهم حضور و مشارکت سیاسی و مدنی مردم در جمهوری اسلامی ایران بوده و حضور فعال در این عرصه، حق قانونی همه شهروندان است. بدیهی است از دست دادن این فرصت و چشم پوشی از این حق قانونی به معنای فرصت‌سوزی به ویژه برای نسل جوانی است که آینده از آنِ آنهاست.

حضور ما در انتخابات، ضمن لبیک به فرمان رهبر انقلاب، تایید مجددی بر تفکر مردم سالاری دینی و حفاظت از جمهوریت و استقلال کشور است؛ استقلالی که شهدا با اهدای جان خود آن را حفظ و تثبیت نموده و به ما امانت سپرده اند.

 از این رو حضور حداکثری و آگاهانه ما علاوه بر تعیین سرنوشت و تلاش برای زندگی بهتر، تجدید بیعتی است با شهیدان، به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در وصیتنامه شان خطاب به ما فرمودند: «امروز قرارگاه حسین بن علی(ع)، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم ها می مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی.»

بدین وسیله و در نهایت احترام از همه هموطنان عزیز با سلایق گوناگون فکری دعوت می‌کنیم با وجود همه انتقاداتی که به وضع موجود دارند، از حق قانونی خود استفاده و در انتخاب رئیس جمهوری قوی و شایسته شان ملت ایران به بهترین نحو ممکن ایفای نقش کنند. حضور پرشکوه و میلیونی ما علاوه بر آنکه رئیس جمهوری آینده را با پشتوانه محکم، آماده تصمیم‌گیری‌های کلان با ضمانت اجرایی بالا خواهد کرد، دشمنان را مأیوس و توطئه آنان را برای ایجاد ناامنی در کشور خنثی خواهد کرد؛ انشالله.

نظر به اینکه خانواده بزرگ ایران، راه کار حل مشکلات خود را در خانه خود می جوید نه در خارج از مرزهای کشور، امروز وظیفه ما انتخاب نامزدی با بالاترین سطح قدرت و توانمندی برای رفع مشکلات و موانع پیش رو است؛ مشکلاتی که متاسفانه به دلیل سوءمدیریت های داخلی از یک سو و اعمال شدیدترین تحریم های خارجی از سوی دیگر گریبانگیر جامعه شده است. به حول و قوه الهی انتخاب درست و آگاهانه ما برابر با خلق فرصت بازگشت به شرایط مطلوب، بهبود شرایط اقتصادی و سیاسی و ارتقای نقش موثرمان در سطوح منطقه ای و بین المللی خواهد بود.

 پرهیز از تصمیم‌گیری احساسی، مطالعه درباره فعالیت و عملکرد نامزدها، شناخت هر چه بیشتر آنها و در نهایت انتخاب نامزد اصلح که مجهز و معتقد به تفکر و تلاش انقلابی و جهادی باشد، این فرصت را به ما خواهد داد تا بار دیگر شاهد روزهایی خوب و امیدبخش در کشور عزیزمان ایران باشیم و طی مسیر پیشرفت و خودباوری را سرعت ببخشیم.

 با آرزوی سربلندی روزافزون ایران اسلامی.

امضاکنندگان: راضیه تجار، الهه آخرتی، رقیه آذرنگ، زهرا آقازاده‌نژاد، لیلا آصالح، محبوبه ابراهیمی، مرضیه احمدی، مهدیه ارطایفه، نسیبه استکی، زهرا اسدی، گلزار اسدی، فرشته امیری، فهیمه انوری، فائزه باقراسلامی، سیده‌زهرا برقعی، فائزه بلندیان، قدسیه پائینی، اعظم پشت‌مشهدی، هاجر پورواجد، راضیه ترکان، ریحانه جان‌نثاری، زینب جلوانی، فریبا حداد، سیده‌اعظم حسینی، معصومه حسینی، سودابه حمزه‌ای، سمانه خاکبازان، خدیجه خانی، کبری خدابخش دهقی، زهرا خسروی، ندا خیریان، آذر خزاعی، فاطمه دانشور جلیل، معصومه دستجانی فراهانی، فاطمه دوست‌کامی، سهیلا راجی کاشانی، فائزه ساسانی‌خواه، وجیهه سامانی، معصومه سپهری، شیوا سجادی، فاطمه شایان پویا، مهدیه شبانی، مریم شریف‌رضویان، کوثر شریف‌نسب، زهره شریعتی، سمیه شریف‌لو، زهرا شیرکوند، مهری صادقی، نسترن صمیمی، مریم طالبی، شهین عالی، سهیلا عبدالحسینی، سارا عرفانی، زینب عرفانیان، مریم عرفانیان نوروززاده، محبوبه عزیزی، زهره علی‌عسگری، زهرا عوض‌بخش، معصومه عیوضی، فائضه غفارحدادی، توران قربانی‌صادق، فرزانه قلعه‌قوند، سمیه گنجی، فرزانه مردی، مریم مقانی، محبوبه معراجی‌پور، محبوبه معظمی، زینب مولایی، مرضیه نژادبندانی، مرضیه نظرلو، سبا نمکی، مرضیه وزیری‌مقدم، مهری سادات‌هاشمی، سیده‌نساء هاشمیان سیگارودی، زهره یزدان‌پناه قره‌تپه