به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، این کتاب که نام آن «روشنا نقطه» است، با پیش‌گفتاری از احمد پوری عضو هیات داوران و با مقدمه‌ای از اوژن حقیقی، دبیر این جایزه ادبی از سوی نشر هفت رنگ منتشر شده است. جایزه «ارغوان» هدف اصلی خود را پس از کشف استعدادهای جوان، معرفی آنان و کمک برای ورود به فضای حرفه‌ای داستان نویسی و نشر می‌داند.

سال گذشته برگزارکنندگان این جایزه با همین هدف، از میان ۳۰ داستان‌نویس جوانی که آثارشان در سه دوره گذشته این جایزه برگزیده و منتشر شده بود،  ۱۰ تن را دعوت کردند تا داستان‌هایی با موضوع «عشق و تنهایی» بنویسند. نویسندگان جوان به دنبال این دعوت، پاییز سال گذشته ۱۰ داستان کوتاه با همین موضوع نوشتند که مراحل چاپ و آماده‌سازی آنها زمستان گذشته و بهار امسال انجام شد و حالا کتاب آنان «روشنا نقطه» منتشر و در کتابفروشی‌ها عرضه شده است.

هدف از این کار حمایت از این نویسندگان جوان است که همگی از کشف‌های دوره‌های پیشین جایزه «ارغوان» بودند و همینطور آشنایی بیشتر آنان با فضای حرفه‌ای و نشر کتاب. احمد پوری در بخشی از پیش‌گفتار این کتاب با امید به بالندگی نویسندگان نونفس نوشته است: «مضمامین داستان‌ها، پرداخت فنی آنها و صیقل‌خوردگی هنری‌شان نشان می‌دهد نسل تازه‌نفس برآنند طرحی نو دراندازند در ادبیات داستانی سرزمین ما.»