به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال تخصیص پیدا نکردن اعتبار ارز کاغذ یارانه‌ای در سال ۱۳۹۹، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌ها و اقدامات این وزارتخانه را تشریح کرد.

به گفته همایون امیرزاده، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌های مستمری برای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز کاغذ چاپ و تحریر داشته است. او با اشاره به ارسال چهار نامه سیدعباس صالحی به رئیس جمهوری، معاون اول و معاون اقتصادی رئیس جمهوری تصریح کرد: علاوه بر رایزنی‌های مکرر در این پیگیری‌ها ضمن تشریح شرایط موجود و نیاز ضروری کشور به برقراری سهمیه ارزی کاغذ مخاطرات احتمالی تخصیص نیافتن و تامین نشدن ارز کاغذ بر فضای کار و کسب‌های حوزه نشر و مطبوعات با صراحت مورد اشاره قرار گرفته است.

امیرزاده گفت: در این نامه‌ها که از خرداد تا اسفند سال ۱۳۹۹ ارسال شده، ارز مورد نیاز برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به مبلغ حداقل ۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.

او در پایان تلاش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تامین ارز مورد نیاز کاغذ را همه‌جانبه و مستمر دانست و ابراز امیدواری کرد که مراجع ذی‌ربط هم با اقدام سریع و به‌موقع ضمن حمایت از حوزه نشر و مطبوعات کشور با تخصیص سهمیه ارزی مورد نیاز موجب آرامش فضای کار و کسب حوزه‌های مرتبط باشند.