به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شیوا وکیل نسلیان  با  اعلام این خبر که استقبال از بخش بین الملل اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران نوید بخش موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب در سال های آتی است، گفت: مهلت ثبت نام متقاضیان در بخش بین الملل اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به پایان رسیده است.

مدیر امور نمایشگاه های خانه کتاب و ادبیات ایران عنوان کرد: بخش بین‌الملل یکی از بخش‌های مهم و جذاب نمایشگاه کتاب تهران محسوب می‌شود که به مدد آن ارتباطات بین‌المللی حوزه کتاب ایجاد شده و شکل می گیرد.

نسلیان افزود: در اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، برنامه ریزی های هدفمند و متعددی با کشورهای مختلف انجام گرفت و شرایط حضور آنها فراهم شد و امروز شاهد استقبال خوبی از طرف کشورهای خارجی متقاضی ثبت‌نام از 5 قاره دنیا در بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران بودیم.

او با تاکید بر اینکه برخی از ثبت نام کنندگان از کشورهایی مانند اسپانیا، اندونزی، کلمبیا و سنگال و غیره هستند که برای اولین بار در نمایشگاه کتاب تهران حضور  پیدا می کنند، گفت:  میزان استقبال کشورها از نمایشگاه مجازی کتاب تهران در مقایسه با نمایشگاه فیزیکی به شکل چشمگیری در مقایسه با سال های گذشته قابل توجه است که عوامل متعددی در آن دخیل است.

نسلیان تصریح کرد: دسترسی آسان تر به نمایشگاه یکی از دلایل این رونق است. در اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، امسال با توجه طرح توسعه ای بلند مدت و پلت فرم پایه ای دیجیتال رایت سنتر، شرکت کنندگان براساس سطح بندی اعمال شده میتوانند کتاب های قابل نمایش خود را در سامانه بارگذاری کنند.

او در پایان گفت:  نمایش کتاب در فضای مجازی تجربه جدیدی است و می تواند دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر آن در این بخش 30 برنامه جنبی بین المللی  نیز با حضور  180 سخنران در قالب وبینار های بین المللی تدارک دیده شده است که بیش از نیمی از سخنرانان از کشورهای مختلفی از اقصی نقاط دنیا هستند که در اولین دوره نمایشگاه کتاب مجازی تهران به اجرا درخواهد آمد که متعاقبا اطلاعات تکمیلی درباره نشست های وبیناری اعلام خواهد ش.