به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، "پرنده‌ بی‌حواسی که خواب می‌بیند" عنوان دفتری از شعرهای لیلا طالقانی است که توسط آرادمان انتشار یافته است.

در این کتاب 78صفحه‌ای، مجموعه‌ای از شعرهای این شاعر اهل مشهد در قالب سپید (آزاد) ارائه شده که با قیمت 16 هزار تومان با طرح جلدی از مرتضی فرج‌آبادی به چاپ رسیده است.

شعری از کتاب "پرنده‌ی بی‌حواسی که خواب می‌بیند":

تو را در سوت قطارها

گم کرده‌ام

وقت فرو رفتن آفتاب

در گرگ‌ومیش روز

تو را در ردیف سپیدارها

در حزن صدای بنان

پشت چراغ‌های قرمز

و بووووق‌های ممتد

و هق هقی

 که با هوا می‌آمیزد

 گم می‌شود در هیاهوی خیابان

تو را دیده بودند

 نیمه شبی

 به‌دنبال یک بسته سیگار

در خط‌کشی‌های ممتد

قدم می‌زدی

و چاک گریبانت

پر از بوی بابونه بود

 

انتشار هجدهمین شماره فصلنامه گلستان هنر

شماره هجدهم از سال ششم فصلنامه گلستان هنر، ویژه زمستان 1398، با صاحب‌امتیازی فرهنگستان هنر و سردبیری مهدی مکی‌نژاد منتشر شد.

گلستان هنر نخستین فصلنامه تخصصی در زمینه تاریخ هنر و مطالعات تاریخی هنر و معماری حوزه تمدنی ایران است. مقالات این نشریه در دو بخش به مباحث نظری تاریخ هنر و مطالعات تاریخی هنرهای ایرانی اختصاص دارد.

"مفهموم زمان در باغ ایرانی" از آریاسپ دادبه؛ "باغ ایرانی در هفت‌اورنگ جامی" از مهدی حسینی؛ "تجلی باغ و گلزار بر پارچه در دوران اسلامی" از زهره روح‌فر؛ "باغ دلگشای یزد" از کتایون مزداپور؛ "خانه‌باغ فریدون سروشیان در کرمان" از پیمان سلیمانی‌روزبهانی؛ "نقش آب در شکل‌گیری منطقه فین و باغ تاریخی آن: از برنامه‌ریزی منطقه‌ای تا طراحی معماری" از حمیدرضا جیحانی و مریم رضایی‌پور؛ "خطاط دوره آشوب: احوال عبدالله طباخ هروی و ارزیابی قرآنی از او در کتابخانه آستان قدس رضوی" از مهدی صحراگرد؛ "صورت‌مجلس هزینه تعمیرات تابلوهای کاخ‌های سلطنتی" از محمدصادق میرزاابوالقاسمی؛ "گنج‌الصنایع مظفریه" از سعید خودداری‌نایینی؛ عناوین مقالاتی است که در این شماره از گلستان هنر منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این نشریه می‌توانند به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع خیابان طالقانی، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر مراجعه کنند.