به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ۸۱۷ کتابفروشی از سراسر کشور برای حضور در طرح پاییزه کتاب ۹۹ اعلام آمادگی کرده‌اند که در مقایسه با طرح تابستانه کتاب ۹۹ افزایش ۶درصدی مشارکت کتابفروشی‌ها را به همراه داشت.

در پانزدهمین دوره طرح‌های یارانه حمایتی از کتابفروشان، از تعداد کل کتابفروشی‌های عضو طرح، ۶۲۹ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۸۸ کتابفروشی در سایر شهرهای استان‌ها برای حضور در طرح پاییزه کتاب۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند.

گفتنی است، مطابق آمار، ۱۰۵ کتابفروشی برای نخستین بار در طرح  پاییزه کتاب ۹۹ شرکت کردند.

استان‌های تهران با ۱۲۸ کتابفروشی، اصفهان با ۸۵ کتابفروشی، خراسان‌رضوی با ۸۴ کتابفروشی، قم با ۷۰ کتابفروشی، آذربایجان‌شرقی با ۵۰ کتابفروشی، کردستان با ۴۶ کتابفروشی، فارس با ۴۵ کتابفروشی، مازندران با ۳۱ کتابفروشی، گیلان با ۲۷ کتابفروشی  و کرمان با ۲۲ کتابفروشی در  طرح پاییزه کتاب ۹۹ مشارکت کردند.

طرح پاییزه کتاب 99 با شعار "دانایی؛ مانایی" از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کتابفروشی‌های عضو این طرح در سراسر کشور اجرا می‌شود.

در این طرح، علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند ضمن مراجعه به سایت tarh.ketab.ir و اطلاع از اسامی کتابفروشی‌های عضو این طرح،  از یارانه ۲۰درصدی تا سقف ۲۰۰هزار تومان با ارائه کارت ملی بهره‌مند شوند.