به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، این مجموعه شامل هشت داستان کوتاه از هنرجویان کارگاه‌های آکادمی داستان کتاب نیستان است که با سرپرسی سیروس همتی نویسنده و کارگردان برگزار شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: در این کتاب مخاطب با داستان‌های کوتاهی روبه‌رو است که از منظر انتخاب سوژه در آن ایده‌های ناب و بکر زیادی دیده می‌شود؛ از سفر در رویا تا بازگویی داستان از زبان ملک الموت.

نکته دیگر درباره این مجموعه زبان محاوره‌ای رایج در تمامی داستان‌هاست که ناشی از سبک نمایشنامه‌نویسی همتی است. این محاوره‌نویسی در موارد زیادی به نزدیکی و همذات‌پنداری مخاطبان داستان با کتاب کمک زیادی کرده است. همتی سعی کرده خروجی داستان‌های این کتاب را در موارد بسیای با سبک خود در نمایشنامه‌نویسی همسو کند و از همین منظر است که در تمامی آثار برخاسته از کلاس‌های او زبانی ساده و صمیمی و نزدیک به ذهنیت مخاطبان که محاوره است دیده می‌شود.

در کنار این مساله در تمامی داستان‌های این مجموعه می‌توان تمی از طنز را نیز ردیابی کرد؛ طنزی که هدف از کاربرد آن ایجاد نوعی سرخوشی در متن است که ارتباط گرفتن با محتوا و تم داستان را پررنگ‌تر و عمیق‌تر می‌کند. کارکرد طنز در این داستان‌ها در کنار استفاده از محاوره در جذب بیشتر مخاطب و در مواردی اندک نیز بهره‌گیری از هنر گروتسک برای روایت داستان است و به همین خاطر نباید انتظار یک فکاهه یا داستان صرفا سرگرم‌کننده طناز را از این مجموعه داشت.