به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، چهارمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام با هدف حمایت و تشویق نویسندگان و اهل قلم و ناشران متعهد و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برگزار می شود.

آثار منتشر شده مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه ایلام شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان ایلامی در تمام حوزه ها، باید برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده باشند. همچنین، آثار در سه گروه تالیف، ترجمه و احیاء متون(ویراست جدید آثار علمی، چنانچه به تشخیص گروه داوری ۴۰درصدی نسبت به ویراست قبلی تغییر کرده باشد، مجددا قابل بررسی خواهد بود.)

گفتنی است، هر جلد از کتاب های دوره ای در صورت استقلال محتوایی، حکم یک کتاب مستقل را دارد در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است.

شایان ذکر است، کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد و ملاک سال انتشار، شناسنامه کتاب است. همچنین، کتاب های آموزشی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می شوند و آثار دریافتی به دبیرخانه، بازگردانده نمی شود.

بر اساس این فراخوان، مولفان بومی استان ایلام می توانند در همه موضوعات و مولفان غیربومی با موضوع ایلام، ۲ نسخه از کتاب خود را به دبیرخانه جایزه کتاب سال ایلام ارسال کنند.

پایان مهر ماه آخرین مهلت ارسال آثار به چهارمین دوره جایزه کتاب سال ایلام است و علاقه‌مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جایزه به نشانی ایلام، خیابان رسالت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، کدپستی ۶۹۳۱۹۵۹۳۴۹ ارسال یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۳۳۸۵۱۰-۰۸۴ و ۳۳۳۳۴۷۳۰، ۰۹۱۸۸۴۱۳۷۵۳ و ۰۹۳۷۷۷۰۰۷۴۷ تماس بگیرند.