به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در حکم سیدعباس صالحی خطاب به ابراهیم محمد حسن بیگی آمده است: "نظر به پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، با توجه به سوابق و تجارب ارزنده شما در عرصه ادبیات داستانی به موجب این حکم به عنوان دبیرعلمی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال‌آل احمد منصوب می شوید.

مقتضی است براساس ضوابط مندرج در آیین نامه جایزه  و در همکاری با اعضای محترم هیات علمی و دبیر اجرایی  جایزه ، اقدام لازم در زمینه برگزاری شایسته این رویداد ادبی را معمول فرمایید. مزید توفیق شما را از خداوند متعال مسالت دارم".

همچنین در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مصطفی راضی جلالی آمده است:

"نظر به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصه‌های فرهنگی، به‌ویژه در حوزه ادبیات به موجب این حکم به عنوان دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال، و تعامل موثر با اساتید و نویسندگان ارجمند و اعضای محترم هیات علمی، در برگزاری شایسته‌تر این رویداد ملی موفق و موید باشید".

ابراهیم حسن بیگی در سال ۱۳۳۶ در روستای خواجه نفس از شهرستان بندر ترکمن متولد شد. تاکنون آثاری از وی در حوزه داستان کوتاه، ادبیات کودک و نوجوان، فرهنگ، دین و دفاع مقدس منتشر شده است. "اشکانه"، "ریشه در اعماق"، "نشانه های صبح"، "معمای مسیح"، "محمد"، "قدیس" و ... برخی از آثار اوست.

گفتنی است اعضای هیات علمی "جایزه ادبی جلال آل احمد" طی روزهای آینده معرفی می شوند.