به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی برای اولین بار به صورت مجازی و با ارائه امکاناتی نظیر فروش کتاب، خرید و فروش حق نشر، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی افتتاح شد.

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشور ایران در این نمایشگاه که یک نمایشگاه ترکیبی است و علاوه بر نمایش کتاب، جنبه فروشگاهی نیز دارد حضور دارد و به معرفی کتاب‌های برگزیده جوایز ادبی از قبیل جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه جلال آل احمد می‌پردازد.

معرفی صنعت نشر ایران، کتابچه معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و... از دیگر فعالیت‌های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب اندونزی است.  

چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی به صورت مجازی با حضور ۱۶۰۰ ناشر اندونزیایی و کشورهایی مانند ایران، چین، مالزی، تایلند، هند، آلمان، ترکیه، انگلستان، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه ناشران "آ سه آن" و با معرفی حدود ۴۰ هزار عنوان کتاب جدید و با برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی از ۷ تا ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹( Sep ۲۸ – ۷ Oct  ۲۰۲۰) برگزار خواهد شد.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه امروز دوشنبه ۷ مهرماه، به وقت جاکارتا و به‌صورت مجازی برگزار شد. نمایشگاه کتاب اندونزی هر ساله از سوی وزارت فرهنگ و با همکاری اتحادیه ناشران این کشور برگزاری می‌شود.