به گزارش هنرآنلاین براساس اخبار رسیده، انتشارات مدرسه کتاب "مهرا" از مجموعه ریحانه را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

کتاب "مهرا" با نگاهی نو وایت داستانی از زندگی بانوی مهربان فاطمه بنت اسد است که به قلم هاجر زمانی نگاشته شده است. نویسنده سعی کرده است به مستندات تاریخی وفادار باشد و عناصر داستانی را رعایت کند تا بتواند با داستانی خلاقانه نوجوانان را با زندگی این بانوی بزرگوار آشنا کند.

مجموعه ریحانه می‌‌کوشد از فراز ابرهای گذران زمان، نگاهی نو به زندگی زنان نامدار صدر اسلام داشته باشد. پیشتر از این مجموعه "دختر ماه"، "بهای عاشقی" و "همراه بانوی کبریا" منتشر شده است.

"مهرا" با 17 سر فصل در 122 صفحه رنگی در فروشگاه های سراسر کشور و همچنین در سایت انتشارات مدرسه به آدرس  https://pakhshmadreseh.ir/  در دسترس مخاطبان قرار دارد. 

 

گزیده شعرهای شمس لنگرودی ویژه نوجوانان منتشر می‌شود

مجموعه‌ی ۱۰ جلدی "شعر ما" با هدف آشنایی نوجوانان با شاعران بزرگ‌سال و پیش‌کسوت در قالب‌های کلاسیک، نیمایی، سپید و... و با تنوع طیف‌ها، نگاه‌ها و سبک‌های مختلف شعری به زودی وارد بازار کتاب می‌شود.

اشعار محمد شمس لنگرودی یکی از کتاب‌های این مجموعه به شمار می‌رود که در ۹۰ صفحه برای نوجوانان بالای ۱۵ سال به چاپ خواهد رسید.

این کتاب دربردارنده ۱۸۳ قطعه شعر از شمس لنگرودی هم‌چون "رفتار تشنگی"، "در مهتابی دنیا"، "خاکستر و بانو"، "جشن ناپیدا"، "چتر سوراخ"، "نت‌هایی برای بلبل چوبی"، "پنجاه و سه ترانه عاشقانه"، "باغبان جهنم" و "لب ‌خوانی‌های قزل‌آلای من" و... است.

در شعر "آدمک برفی" می‌خوانیم: آدمک برفی/ می‌دانم سردت است/ همین حالا/ جلوی بخاری گرمت می‌کنم/ اول دست‌ها/ بعد شانه، شکم، پا/ نمی‌دانم گرمت شده یا نه/ کجایی؟/ آدمک برفی کجایی؟

این مجموعه در قطع پالتویی به‌زودی در مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور و فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری توزیع خواهد شد.