به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان با همکاری این موسسه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در سه گروه تالیف، ترجمه و احیا متون برگزار می‌شود.

آثار منتشر شده مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه زنجان‌شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان زنجانی در تمام حوزه‌ها و آثاری که برای اولین بار در سال 1398 با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده باشند، می‌توانند در دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان شرکت کنند و داوری شوند.

گفتنی است، ملاک داوری آثار ارسالی به این دوره از جایزه کتاب سال زنجان سال انتشار و شناسنامه کتاب خواهد بود.

در این جایزه، ویراست جدید آثار علمی، اگر به تشخیص گروه داوری، ۴۰درصد نسبت به ویراست قبلی تغییر کرده باشد مجددا قابل بررسی خواهد بود.

شایان ذکر است، کتاب‌های آموزشی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می‌شوند و هر جلد از کتاب‌های دوره‌ای در صورت استقلال محتوایی، حکم یک کتاب مستقل را دارد؛ در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است.

 بر اساس این فراخوان، هر مولف باید ۳نسخه از اثر خود را برای شرکت در فرآیند داوری حداکثر تا ۱۵مهر ماه به دبیرخانه این جایزه به نشانی زنجان، میدان استقلال، ساختمان مرکزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان ارسال کند و آثار دریافتی بازگردانده نخواهند شد.