به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، جایزه‌ "دکتر فتح‌الله مجتبایی" هر ساله در دی‌ماه به بهترین پایان‌نامه‌ دوره دکتری در رشته‌های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی، با هدف ارتقای علمی و تشویق دانشجویان دوره‌ دکتری رشته‌های مذکور، اهدا می‌شود.

دانشجویان دوره‌ دکتری در این دو رشته که در سال ۱۳۹۸ از پایان‌نامه‌ خود دفاع کرده‌اند می‌توانند یک نسخه از پایان‌نامه‌ خود را، همراه با ذکر نشانی و مشخصات، تا پایان مهر ۱۳۹۹ به دبیرخانه‌ این جایزه، واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، شماره‌ی ۸، مرکز فرهنگی شهر کتاب ارسال کنند یا فایل پایان‌نامه‌های خود را حداکثر تا پایان مهرماه با ذکر مشخصات کامل به نشانی الکترونیکی bookcityaward@gmail.com  ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

هیات داوران این جایزه متشکل از دکتر فتح‌الله مجتبایی، دکتر ضیا موحد، دکتر حسین معصومی همدانی، دکتر شهرام پازوکی، دکتر مسعود جعفری‌جزی، دکتر محمدرضا عدلی با دبیری علی‌اصغر محمدخانی است.

پایان‌نامه‌های ارسالی به دبیرخانه‌ی این جایزه برگشت داده نمی‌شوند و شرکت‌کنندگان باید از ارسال پایان‌نامه‌هایی که پیش یا پس از سال ۱۳۹۸  دفاع کرده‌اند، خودداری‌کنند. پایان‌نامه‌ برگزیده به همت انتشارات هرمس به صورت کتاب منتشر می‌شود.