به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب "نظماهنگ قرآن" ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی، تالیف ابوالفضل خوش‌منش، را موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر کرد. این کتاب شامل چهار فصل است که در فصل اول به نظماهنگ زبان قرآن و هدف از بررسی آن، در فصل دوم به مقوّمات و آثار آهنگ نظم و نثر، در فصل سوم به تاثیر آوای حروف و بیان نمونه‌های قرآنی، و در فصل چهارم به بیانی از نظماهنگ قرآن در آینه آیات و سُور، پرداخته است.

در مقدمه این کتاب آمده است: "زبان قرآن، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در فراگیری آن باید به‌طور کامل مد نظر قرار گیرد. از جمله خصوصیات هر زبان "آهنگ" آن زبان است که از کمیت و کیفیت ترکیب حروف آن زبان پدید می‌آید و پژوهش حاضر، بر روی نظماهنگ زبان قرآن به عنوان آیتِ مستقیم خداوند و برخوردار از نظماهنگ ویژه و یگانه خود صورت می‌گیرد".

قرآن مجید، کلام خدای هستی و اندیشه و زبان و زیبایی است که آیات آن سرشار از اندیشه و زیبایی و جلوه‌های درخشان زبان و بیان است. تبیین و تحلیل بُعد آوایی قرآن و نظم آهنگین آن، ویژگی‌های قدسی و آسمانی‌اش را بیشتر برای ما آشکار می‌سازد و فهم و دریافت قلبی حکمت‌ها و لطایف آن کمک می‌کند.

کتاب نظماهنگ قرآن را موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) در 240 صفحه و شمارگان 700 نسخه با قیمت 39500 تومان، روانه بازار کتاب کرده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع خیابان طالقانی، شماره 1550، کتابفروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند.