به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسات 622  و 623 هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خرید 760 عنوان کتاب در 76 هزار و 710 نسخه به مبلغ 33 میلیارد و 32 میلیون و 250 هزار ریال تصویب شد.

مصوبات هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر روی سایت معاونت امور فرهنگی به آدرس Mof.farhang.gov.ir  بارگذاری شده است.

 

پیام مدیرکل چاپ و نشر برای روز ملی "صنعت چاپ"

مهرزاد دانش با صدور پیامی فرارسیدن 11 شهریور (روزملی صنعت چاپ) را به دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه تبریک گفت.

در یادداشت مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر، آمده است: "یازدهم شهریور، روز ملی صنعت چاپ، یادمانی خجسته برای این دستاورد مهم بشری است. کالاهای چاپی، در لحظه‌لحظه و گوشه‌گوشه زندگی اقشار مختلف مردم در هر جای جهان، حضور و تاثیری مستمر دارند و به همین دلیل، حامل وجوه مختلف اجتماعی هستند و سویه‌های متنوع صنعتی، فرهنگی، هنری، علمی، رسانه‌ای، بازرگانی، امنیتی، و اقتصادی قابل توجهی به خود اختصاص داده‌اند. کمتر پدیده بشری است که همچون چاپ و محصولاتش، در عرصه های جزئی و کلان بروز داشته باشد. کتاب، نوشت‌افزار، آثار هنری طراحی و گرافیکی، اعلان‌های تبلیغی، اوراق بهادار، بسته‌بندی وسایل منزل و دارو و مواد بهداشتی و اسباب بازی و مواد غذایی و ابزار فنی، و بسیاری دیگر از جنبه‌های پردسترس روزمره معیشت مردمان، مصداق‌هایی پرشمار از اهمیت چاپ به شمار می‌آیند که در عین حال، حامل گنجینه‌های تمدنی و ملی‌ای همچون زبان رسمی و بومی نیز هستند و همین، ارج و قدر آن را دوچندان می‌سازد.

این شایستگی ذاتی، بایستگی‌هایی را در حوزه توجه و اقدام نیز می‌طلبد. تلاطم‌های اقتصادی، تحمیل تحریم، و بلای کرونا، اگرچه تاثیر خاص خود را بر کم و کیف فضای چاپ کشور گذاشته است و به ویژه در تأمین مواد اولیه، فعالان این عرصه را دچار تنگناهایی کرده است، اما بنا بر پشتکار و عشق دست‌اندرکاران چاپ، پویایی روند آن همچنان جاری است و همین غیرت ملی اهالی چاپ، اقتضا می‌کند تا مراجع اقتصادی، صنعتی و قانونی با توجه بیش‌تر به این حوزه گرانقدر در زمینه‌های مختلف فنی، مواد اولیه، تسهیلات صنفی و صنعتی، به روزرسانی قوانین نامتناسب با اقتضائات منطقی معاصر، و گشایش‌های مالی و مالیاتی، مانع از رکود و فرسودگی در این عرصه شوند.

این جانب ضمن تبریک روز ملی صنعت چاپ به همه فعالان صنفی و صنعتی عرصه بزرگ چاپ و زمینه‌های وابسته‌اش، آرزومندم این گستره با رفع محدودیت‌های یادشده، به منزلت واقعی خود بازگردد و رونق و شکوه و نشاطی درخور همراهش باشد".