به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، در معرفی ناشر از این مجموعه آمده است: کتاب "گفت‌وگو با مردگان" شامل ۱۲ داستان برگزیده جایزه اُ. هنری در سال ۱۹۹۱ است. 

این جایزه هرساله کتابی را به عنوان کتاب داستان‌های برگزیده سال شامل انتخاب سرویراستار از داستان‌های منتخب منتشرشده در مجلات انگلیسی‌زبان آمریکا و کانادا منتشر می‌کند که یکی از معتبرترین نمایه‌های داستانی سال برای نویسندگان و مخاطبان ادبیات انگلیسی‌زبان به شمار می‌رود.

در میان نویسندگان حاضر در این کتاب آثاری از جان آپدایک نویسنده برگزیده این جایزه در کنار داستان‌هایی از نویسندگان کمتر شناخته‌شده در ایران نیز به چشم می‌خورد. به اعتقاد سرویراستار این مجموعه، تکرار نام نویسنده‌ای مانند آپدایک در این مجموعه طی یک دهه نشان از تلاش مستمر وی برای فعالیت در مقام یک داستان‌نویس است و در کنار آن تغییر متناوب نسل‌ها و چهره‌های و نظرگاه‌ها و سوژه‌های داستانی را در میان نویسندگان انگلیسی‌زبان به تصویر می‌کشد.

به بیان سرویراستار، نتیجه‌ای که از این کتاب می‌توان گرفت در همان وهله اول این است که ممارست در نویسندگی و به‌روز کردن اطلاعات و صد البته مهارت نگاشتن، خود می‌تواند دلیل برجستگی بی‌بدیل نویسندگان باشد. و چه دلیلی بر حقانیت جمله قبل بالاتر از این‌که در میان خیل عظیمی از نویسنده‌ها باز هم از این اشخاص به عنوان برگزیدگان یاد می‌شود و برهان روشنی بر این حقیقت که هنر نه تنها ماندنی، بلکه تحسین‌شدنی نیز هست.

این مجموعه با آثاری از نویسندگانی چون شارون شیه استارک، آلن برگتون، اورسلا لگوین، پاترشیا لیر، واین جانسون، هلن نوریسن، شارلوت زو واکر، میلیسنت دیلون، مارتا لیسی هال، سیلیویا واتانیب و توماس فاکس اوریل به مخاطبان عرضه شده و سرپرستی ترجمه آن بر عهده علی فامیان بوده است.

از زهرا سلیمی پیش‌تر ترجمه‌ مجموعه داستان‌های "به نمایندگی از یک احمق" و "زنی که با من در یک خانه زندگی می‌کرد" در قالب همین مجموعه نشر یافته است.

کتاب "گفت‌وگو با مردگان" با ترجمه زهرا سلیمی در ۲۶۴ صفحه و با قیمت 55 هزار تومان توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.