به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، بنا به تصمیم رییس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم سرا دوره ششم اجلاس شاعران هم‌سرا به دلیل رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزارمی‎شود.

سیدعباس مجابی با اعلام این خبر گفت: ما از هر نظر آمادگی انجام صد در صدی این مراسم را به صورت آنلاین داریم و برنامه‌های متنوع از شعرخوانی و موسیقی خواهیم داشت. بدین منظور سایت هم‌سرایی به زبان‌های ترکی یا به تعبیری آذری، عربی و انگلیسی فعال شده است که در این دوره از اجلاس باید این سه سایت ترکی، عربی و انگلیسی رونمایی و کار با آنها آغاز شود.

این جانباز جنگ تحمیلی ادامه داد: برای حضور شاعران عزیز به اجلاس ششم و مهمانان گرامی آنان کارت‌های عضویتی صادر شده است که علاوه بر اطلاعات و مشخصات هر یک از این شعرا، تمامی جوایز و مقام‌هایی که دریافت کرده‌اند، درج شده است و امتیازاتی در نظر گرفته شده است که متعاقبا اعلام می‌شود.

او تاکید کرد: ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا و پنجمین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران را روز سه‌شنبه مورخ 14 آبان، به مناسبت میلاد مسعود و مبارک حضرت ختمی مرتبت حضرت محمدبن عبدالله(ص)، برگزار می‌کنیم. با این تفاوت که نباید هیچ‌گونه تمدید و یا تغییری در برنامه به وجود آید. از طرفی مشخص نیست در تاریخ مورد نظر مجددا چه وضعیتی بر  ما حاکم شود و آیا اجازه برگزاری در آن روز را خواهیم داشت یا دوباره به حدی شرایط بد می‌شود که اجازه تجمع داده نمی‌شود.

سیدعباس مجابی همچنین یادآور شد: به لطف خداوند تبارک و تعالی ما کاملا آماده‌ایم تا در تاریخ یاد شده تحت هر شرایطی این مراسم را همانند سال‌های قبل، به طور کاملا زنده از ساعت 8 تا 20 اجرا کنیم و چنانچه به هر دلیلی از حضور افراد ممانعت به عمل آید، ما مراسم را با هر تعداد که امکان داشته باشد، حتی بدون حضور یک نفر به صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

ششمین اجلاس جهانی "شاعران هم سرا" با حضور سیدعباس مجابی (جانباز و فعال فرهنگی و رییس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم سرا)، دکتر علی مظفر (دبیر علمی ششمین اجلاس جهانی شاعران هم سرا)، مرتضی امیری اسفندقه ( رییس داوران ششمین اجلاس جهانی شاعران هم سرا) روز 14 آبان 1399 برگزار می‌شود.