به‌گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، چاپ اول دو مجموعه‌داستان "شکار شبانه" و  "سنگ و سپر" نوشته‌ صمد طاهری؛ داستان‌نویس تحسین‌شده‌ سال‌های اخیر و همچنین چاپ ششم کتاب "زخم شیر" و چاپ سوم رمان کوتاه "برگ هیچ درختی" همزمان و در قالب یک یونیفرم منتشر و بازنشر شدند و در اختیار علاقه‌مندان ادبیات معاصر قرار گرفتند.

"سنگ و سپر" مجموعه‌ ۱۷ داستان است که با تنوع دور هم گردآوری شده‌اند. صمد طاهری استاد خلق فضاهای داستانی است و آدم‌هایی خلق می‌کند آن‌قدر ملموس و خودمانی که گاهی حس می‌کنیم یکی از آشنایان و نزدیکان خودمان هستند حتی اگر در هر داستان غافلگیرکننده‌ترین و غیرمنتظره‌ترین اتفاقات برای آن‌ها افتاده باشد. اگرچه طاهری در اغلب داستان‌ها تصویرهایی به‌ظاهر واقع‌گرایانه خلق می‌کند اما خواننده هر لحظه بایست در هر بخش از هر داستان منتظر یک خرق عادت و یک ضربه‌ میخکوب‌کننده باشد. شاید یکی دو داستان زمان و مکان مشخصی نداشته باشند اما آن‌ها که آدرس مشخص و دقیقی هم می‌دهند انگار از عناصر زمان و مکان تهی شده‌اند. گویی حقیقت آن‌ها را به روایت‌هایی ازلی‌ابدی از روابط میان انسان‌ها تبدیل کرده باشد. قیمت پشت جلد این کتاب 30 هزار تومان است.

"زخم شیر" مجموعه‌ یازده داستان کوتاه است و جوایزی همچون جایزه‌ جلال آل احمد و جایزه‌ احمد محمود را از آن خود کرد. مردی که کبوترهای باغی را با سنگ می‌کشت، موش خرما، خروس، مهمانی، در دام مانده مرغی، سفر سوم، زخم شیر، نی‌زن،  نام آن پرنده چه بود؟، چیز و فلان و بهمان و اینا، سگ ولگرد  نام این یازده داستان است که بین مهرماه ۹۰ تا مرداد ۹۵ نوشته شده‌اند. فضای داستان‌ها عمدتا جنوب کشور است، خوزستان، بوشهر و فارس. از نظر سبکی، این داستان‌ها به سبک رئالیسم مدرن تعلق دارند… .قیمت پشت جلد چاپ ششم این کتاب 27 هزار تومان تعیین شده است.

"شکار شبانه" تک‌تک داستان‌های این کتاب در عین واقع‌گرایی سرشار از خلاقیت ماهرانه‌ داستان‌نویسی هستند. خود طاهری به‌رغم همه‌ تحسین‌ها و ستایش‌هایی که نسبت به کتاب "زخم شیر" شنیده و جایزه‌هایی که برای آن گرفته است، همچنان "شکار شبانه" را بهترین کتابش می‌داند و معتقد است بهترین داستان‌هایش را در این مجموعه گنجانده است. حال پس از ویرایش مجدد، همه‌ آثار داستانی این نویسنده‌ چیره‌دست آبادانی تا امروز در کنار یکدیگر در شکل‌و‌شمایلی جدید و آراسته‌تر، منتشر شده‌اند تا قضاوت درباره‌ بهترین اثر طاهری به خوانندگان واگذار شود. قیمت پشت جلد مجموعه‌داستان 17 هزار تومان است.

در "برگ هیچ درختی" نیز همان ویژگی‌های اصلی را که در داستان‌های کوتاهش وجود داشت به کار برده است. داستان‌های طاهری فضایی رئالیستی دارند و این ویژگی در این اثر هم دیده می‌شود. این داستان از 9 بخش تشکیل شده و اگرچه به شکلی رئالیستی نوشته شده اما بخش‌هایی از داستان خطی سرراست را دنبال نمی‌کنند و در کنار هم کلیت روایت را می‌سازند. در این کتاب توانسته فضاهای داستانی خوبی بسازد و تکرار دایره‌وار برخی اتفاقات و عناصر داستان را شکل داده‌اند. همچنین توجه به جزییات یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در این داستان دیده می‌شود. چاپ سوم این کتاب با قیمت 17 هزار تومان به بازار کتاب عرضه شده است.