به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، طبق اطلاعات ارائه ‌شده در نشست خبری مدیران نمایشگاه کتاب فرانکفورت و مندرجات وب‌سایت رسمی این نمایشگاه، تمامی ناشران، آژانس‌های ادبی و موسسه‌های انتشاراتی در سراسر جهان می‌توانند به صورت مستقیم (بدون واسطه) و رایگان در بخش مجازی نمایشگاه کتاب فرانکفورت ثبت‌نام کنند.

بر اساس اخبار دریافتی از این نمایشگاه، فرم ثبت‌نام شرکت در بخش مجازی نمایشگاه کتاب فرانکفورت اواسط آگوست سال جاری بر روی وبسایت رسمی نمایشگاه قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، به نقل از برگزارکنندگان این نمایشگاه، امکان برپایی غرفه ملی کشورها به روال سال‌های گذشته در نمایشگاه مجازی وجود ندارد و برپایی غرفه ملی تنها در بخش فیزیکی (حضوری) نمایشگاه امکانپذیر است.

شایان ذکر است در این مقطع زمانی، با توجه به شرایط ناشی از گسترش ویروس کرونا و محدودیت‌های سفر به‌دلیل عدم قطعیت وضعیت پیش‌رو، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران حضور خود را تابع شرایط، مقررات و پروتکل‌های بهداشتی دو کشور می‌داند و  در صورت کسب اطلاعات به‌روز درباره نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام خواهدشد.