به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، این نشست در ساعت ۱۱ روز یکشنبه 22 تیرماه با حضور الهام کدخدایی، عضو هیات علمی دانشگاه مطالعات جهان و حمیدرضا غلامزاده، دانشجوی دکتری مطالعات آمریکا به صورت زنده از طریق فضای مجازی کتابخانه‌های عمومی تهران به آدرس (instagram.com/tehranplir)، آپارات (aparat.com/tehranpl/live) و پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور (www.iranpl.ir) برگزار می‌شود.

در معرفی کتاب ‎"گزینه ما" عنوان شده است: جورج پکر در کتاب "گزینه ما: ریچارد هالبروک و پایان قرن آمریکایی" به بهانه زندگی‌نامه و کارنامه عملکرد هالبروک به عنوان یک دیپلمات آمریکایی، به بررسی سیاست خارجی آمریکا و کمرنگ شدن قدرت آن به ویژه در دهه اول قرن بیست و یکم پرداخته است.

‎ریچارد هالبروک از دیپلمات‌های شناخته‌شده آمریکایی بود که نقش بسیار موثر و مهمی در قرارداد دیتون و مداخله آمریکا در جنگ بوسنی و حوزه بالکان و پایان این جنگ داشت. او در سال‌های پایانی عمر خود دستیار هیلاری کلینتون در وزارت امور خارجه آمریکا بود.

‎پکر معتقد است، ابهت آمریکا از زمان پایان جنگ سرد رو به زوال گذاشته و در این کتاب به انتقاد از سیاست خارجی ۵۰ سال اخیر واشنگتن می‌پردازد. به اعتقاد او در این دوران افراد ناکارآمد در این پست‌ها منصوب شده‌اند و از سوی دیگر می‌نویسد "شاید ما [آمریکا] سیاست مردمان دیگر را اصلا جدی نمی‌گیریم!"