به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها و نبود امکان مناسب به منابع فیزیکی، دسترسی رایگان به منابع اصلی و مرجع انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی در حوزه آرشیو، اسناد، کتابداری و نسخه پژوهی به همت اداره کل پژوهش و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فراهم شد.

پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و دیگر علاقه‌مندان برای استفاده از این منابع رایگان و دسترسی برای مشاهده یا دریافت فایل pdf می‌توانند به صورت رایگان http://bookshop.nlai.ir به این منابع دسترسی پیدا کنند.

این دسترسی رایگان به منابع اصلی و مرجع انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حوزه آرشیو، اسناد، کتابداری و نسخه‌پژوهی فراهم شده و می‌توان گفت که این مجموعه از جمله منابع اصلی و مورد نیاز آرشیویست‌ها، کتابداران و دانشجویان است.

دسترسی به این منابع برای عموم امکان‌پذیر است به طوری که برای مشاهده و دریافت نسخه pdf کتاب‌ها و دیگر منابع ضرورتی بر عضویت افراد در کتابخانه ملی ایران وجود ندارد. برای دریافت راهنمای ورود به این سامانه و بهره‌مندی به این آدرس http://dl.nlai.ir مراجعه کنند.