به‌ گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی نشر نیماژ، رمان معمایی و ماجرایی "اسرار عمارت تابان" جدیدترین اثر شیوا مقانلو نویسنده و مترجم شناخته‌ شده ایرانی، روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفت.

این رمان مخاطبش را به سفری رازآلود می‌برد که در آن باز شدن هر گره، گرهی جدید به‌دنبال دارد هیچ‌کس و هیچ‌چیز، آن‌چه می‌نماید نیست. تابان رودکی باستان‌شناسی جدی و خوش‌نام است که به دعوت استاد قدیمیش نادران و در کنار محقق جوانی به نام آیدین، عازم کاوشی محرمانه در قلعه‌ بلقیس در خراسان شمالی می‌شود. این تیم کوچک در عمارتی اربابی و خلوت به نگهبانی پیرمردی لال و مرموز اقامت می‌کند. با رخ دادن حوادثی عجیب و خطرناک، پای قاچاقچیان و  پلیس هم به این کاوش باز می‌شود و ناگهان تابان خود را در دل ماجرایی می‌بیند که یک سرش به قرن هفتم و شب حمله‌ مغول به این منطقه می‌رسد و یک سرش به ماجرایی خان و رعیتی در نیم قرن پیش. عشق نقطه‌ی اتصال تمام این ماجراهاست و پایان غیرقابل انتظار.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: "همیشه بار دومی که آدم‌ها چشم تو چشم می‌شن، هیچ‌کدومشون دیگه آدم قبلی نیستن. جایگاه و تجربه و عقل و شیوه‌ رفتار و نگاهشون به زندگی عوض شده".

"اسرار عمارت تابان" 352 صفحه است که در شمارگان 1100 نسخه و با قیمت 59 هزار تومان روانه‌ بازار کتاب شده است.