به گزارش هنرآنلاین براساس اخبار رسیده، شمس تبریزی در مقالات خود درباره‌ برخی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های معاصر یا پیش از خود سخن گفته است. در باب محی‌الدین ابن‌عربی نکاتی نغز و انتقادی دارد و همچنین درباره‌ دو برادر مشهور عرصه‌ حکمت و عرفان جهان اسلام یعنی امام محمد غزالی و امام احمد غزالی تعبیراتی را به کار برده است.

شمس محمد را در شیوه‌ علوم "لا نظیر له" و تالیفاتش را "اظهر من الشمس" دانسته و احمد غزالی را در معرفت سلطان همه‌ انگشت‌نمایان دانسته است.

بیست‌ودومین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ شمس تبریزی در روز چهارشنبه یازدهم تیر ساعت ۱۶ با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، به "غزالی‌ها از منظر شمس تبریزی" اختصاص دارد که به‌صورت مجازی پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه‌ی اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter  این درس‌گفتار را به صورت زنده مشاهده کنند.

 

"هدیه دوست" طرح مبادله کتاب

برنامه "هدیه دوست" با هدف ترویج مطالعه، ارتقای دانش و آگاهی با طرح مبادله کتاب و صرفه‌جویی در هزینه خانوار در فصل تابستان در کتابخانه‌های منطقه هشت تهران اجرا می‌شود.

اجرای این برنامه راهی برای مطالعه بیشتر، اهدای کتاب‌های قدیمی است و علاقه‌مندان روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 11 تا  18 با مراجعه به کتابخانه‌های منطقه هشت تهران می‌توانند کتاب‌های قدیمی خود را هدیه دهند و به جای آن کتاب‌هایی با عناوین جدید دریافت می‌کنند.

 فرهنگ‌سرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک است. شماره تلفن  77826475 داخلی 126 برای آگاهی بیشتر از این برنامه اعلام شده است.