به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، برونسه در این کتاب با زبانی بسیار ساده و در عین حال تهییج کننده حس کنجکاوی مخاطبانش را برانگیخته و ونسان ون‌گوک نقاش مشهور هلندی را به مخاطبانش معرفی کرده است. او برای این منظور بخش قابل توجهی از کتاب را به نمایش تابلوهای ون‌گوک و نوشتن شرحی داستانی بر آن‌ها اختصاص داده است.

برونسه سعی کرده از خلال همراه کردن دیدگان مخاطب خود با رنگ‌های چشم‌نواز این نقاشی‌ها شرحی از زندگی و احوال و فعالیت‌ها و نیز زیستگاه و تاملات این هنرمند را به نیز بازگو کند. به همین منظور کتاب در متن خود نیز همانند نقاشی‌های ون‌گوک از مجموعه قابل توجهی از رنگ‌ها بهره برده است که برای مخاطب بسیار چشم‌نواز است.

کتاب همچنین برای تکمیل متن و محتوای خود گاه از طرح‌های سیاه و سفید و نیز تصاویر مستندی که محل توجه ون‌گوک برای خلق آثارش بوده، نیز استفاده کرده است.

این کتاب در متن خود ۲۸ تابلو از ون‌گوک را دست‌مایه تالیف متن و روایت داستانی کرده است که در آن به ذکر جزییات، مشخصات و محل نگهداری آن اثر هنری پرداخته شده است. علاوه بر آن زندگی‌نامه مختصری از ونسان ون‌گوک و روایتی‌کوتاه از فرجام آثار هنری او نیز در کنار سرگذشتش در کتاب بازگو شده است.

شیوا مجیدی این کتاب را از انگلیسی به فارسی ترجمه کرده است همچنین امید محکمی نیز تصویرهایی را به متن کتاب افزوده است.