به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی فرهنگسرای امام (ره) با توجه به اهمیت تاریخ شفاهی در محلات، این برنامه، با هدف توسعه اخلاق شهروندی و تببین زندگی و سبک زندگی امام (ره) و نیز به منظور جمع‌آوری تاریخ و خاطرات بی‌پرده و بی‌حاشیه اهالی جماران از همسایگی با امام راحل با رویکرد تببین زندگی ساده و بی‌آلایش حضرت امام (ره) در بین شهروندان تولید و به صورت گزارش رسانه‌ای و مدیا در  فضای مجازی منتشر می‌شود.

 انعکاس، در پلاتویی در فرهنگسرای امام با حضور این افراد تصویربرداری و تدوین می‌شود و به صورت فیلم بلند مستند، ویژه‌نامه مکتوب، کلیپ‌های کوتاه در فضاهای مجازی منتشر و به صورت یک بانک اطاعاتی ذی‌قیمتی در آرشیو فرهنگسرا نگه‌داری می‌شود.

حجه‌الاسلام سید مهدی جمارانی، حجه‌الاسلام سعید فخرزاده، عباس عرفاتی، حمید نقاشیان، سیدمحمد هاشمی، آیت‌الله یاقوتی، ابراهیم ایمانی، محمد تیموری،  محمدتقی رضایی، شعبان رفاهی و... از جمله کسانی هستند که در انعکاس حضور خواهند داشت.

اولین مدیای تولید این برنامه به مناسبت رحلت  امام (ره) منتشر و در ماه‌های آتی تا ایام دهه فجر ادامه خواهد داشت.

روزنامه تک‌برگی "نیمه خرداد"، اینفوگرافی "به سبک روح‌الله"، مجموعه اقدامات گرافیکی متن و تصویر با عنوان "مسیر نو"، "مدح نور" تولید و انتشار کلیپ‌های تصویری، "گل یادت" ویژه طراحی پوستر و یادمان سی و یکمین سالگرد ارتحال و برنامه "من امام می‌شوم" از جمله محورها و عناوین این بسته برنامه‌های "خورشید جماران" و "نیمه خرداد" است که ویژه ارتحال امام از سوی فرهنگسرای امام با مشارکت  فرهنگسرای ارسباران و مرکز ترویج اندیشه و آثار امام خمینی شهرداری تهران از ۱۰ تا ۱۵ خرداد در فضای مجازی منتشر خواهد شد.