به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگ‌سرای گلستان، شب شعر "خورشید لاله‌ها" با حضور شاعران رحیم زریان و عبدالرحیم سعیدی‌راد به صورت زنده در فضای مجازی برای بازدید علاقه‌مندان پخش می‌شود.

رحیم زریان اسفند سال 1330 در یکی از روستاهای لنگرود به دنیا آمد، در نوجوانی دوبیتی‌های گیلکی را زمزمه می‌کرد و از اردیبهشت سال 1361 به شاعران انقلاب اسلامی پیوست و در حوزه هنری تهران با بزرگانی چون مهرداد اوستا، نصرالله مردانی، قیصر امین‌پور، سیدحسن حسینی، سلمان هراتی و... آشنا شد.

مجموعه‌های "آواز رود"، "دفتر غزل"، "گلونی" (دفتر دو بیتی)، "شاخه آفتاب" (مجموعه شعر دفاع مقدس)، "درصلاة باران" (مجموعه شعر دفاع مقدس از شاعران گیلان و منتخب کتاب سال)، "آبی‌تر از آسمان" با مجموعه شعر میرزا کوچک‌خان و نهضت جنگل  مجموعه شعر "شیوه شقایق‌ها" و "کوچه‌های مهتاب"، "اقامه عشق"  و "آخرین غزل" با شعر قیام، حضور و انتظار امام زمان (عج) سروده‌هایی از این شاعر معاصر هستند.

عبدالرحیم سعیدی راد سال 1346 در شهرستان دزفول متولد شد. سعیدی‌راد فعالیت‌های شعری خود را به‌طور جدی از سال 69 و با مطبوعات کشور آغاز کرد.

بعداز باران، بربلندای عشق، زخم‌های خورشید، فانوس‌های سنگی، سه مزار برای یک شهید، پنجره هشتم نثرادبی رضوی، معجزه الفبا، ساعت به وقت دلتنگی برخی از سروده‌های این شاعرست.

علاقه‌مندان می‌توانند پخش زنده شب شعر "خورشید لاله‌ها" را از طریق دو نشانی golestan.farhangsara   و https://www.aparat.com/farhangsara.golestan/live: در فضای مجازی مشاهده کنند.

فرهنگ‌سرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک است. شماره تلفن  77826475 برای آگاهی بیشتراعلام می‌شود.