به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار رئیس بنیاد شهید سلیمانی با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده به منظور تبین ابعاد شخصیتی و نشر و گسترش آثار مرتبط با این شهید والامقام برنامه‌های آینده بنیاد را تشریح و خواستار همکاری و مساعدت بیش از پیش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره شد.

سردار سلیمانی بدون هیچ‌گونه تبلیغات رسانه‌ای در دل مردم جای داشت

در ادامه این دیدار سیدعباس صالحی با اشاره به تعلق خاطر همه آحاد ملت ایران به شهید سلیمانی گفت: این میزان ارتباط عاطفی عمیق و تعلق خاطر معنادار مردم یک سرزمین به فرماندهی مخلص، فداکار و دلاور بی‌نظیر است و نمونه‌ای از آن یافت نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود چندین بار اشاره کردند که «بسیاری از شب‌ها و روزها همچنان به یاد آن شهید عزیز هستم» که این فرمایشات نشان از شخصیت بی‌مثال شهید سلیمانی دارد.

وی ادامه داد: شخصیت وجودی این شهید در یک ترکیب وجودی منحصر به فرد و متمایز بود، ایشان از سنین نوجوانی تا زمان شهادت در یک گستره زمانی و جغرافیایی گسترده‌ای فعالیت کردند، تشییع پیکر ایشان هم نشان داد که این شهید والامقام چه نفوذ عمیقی در دل مردم داشتند، این در حالی است که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تا آخرین لحظه عمر پر برکتش هیچگونه تلاشی برای نفوذ رسانه‌ای و تبلیغاتی از خود نشان نداد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: افرادی با این ضریب نفوذ در بین مردم بسیار کم هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرگونه اقدامی برای تبیین شخصیت و ابعاد وجودی این شهید سرافراز را وظایف ذاتی خود تلقی کرده و در این باره تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود نسبت به این شهید وارسته ادای دین نماییم.

در پایان این دیدار سید عباس صالحی، نسخه اصلی تابلوی حسن روح الامین با عنوان "اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا" که صبح شهادت سردار سلیمانی توسط این هنرمند متعهد خلق شده بود را به رئیس بنیاد شهید سلیمانی اهدا کرد.