به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان انتشارات به‌نشر و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهارداشت: این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی و اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی به‌منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی، گسترش فرهنگ اصیل اسلامی و نشر معارف رضوی به امضا رسید.

به گفته مدیرعامل به‌نشر، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک از قبیل نشست کتابخوان، مسابقات کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی آثار، برگزاری نمایشگاه کتاب، بهره‌مندی از ظرفیت های مشترک به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره کتابخوانی رضوی، اجرای طرح‌های فرهنگی در راستای بهره‌مندی از حضور زائران و مجاوران با هدف ترویج فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی در قبال طرح نذر کتاب و... در اجرای این تفاهم نامه پیش بینی شده است.

او بهره‌گیری از ظرفیت‌های انتشارات به‌نشر در حوزه چاپ و انتشار آثار ارزشمند در موضوعات علوم و معارف اسلامی و قرآنی و سنت و سیره اهل بیت(ع) را ارزشمند دانست و افزود: بر مبنای رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه و همچنین افزایش معلومات عمومی جامعه، انعقاد این تفاهم نامه سبب استمرار ترویج فرهنگ مطالعه در کشور خواهد بود.

سعیدی با بیان این که در سال گذشته نیز گام های بسیار مطلوبی با همکاری اداره‌کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در اجرای برنامه های کتابخوانی برداشته شد، ابراز امیدواری کرد: با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان به عنوان مدیر جوان و پرتلاش اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، اجرای برنامه‌های مشترک ترویج فرهنگ کتابخوانی استمرار یابد.

مشارکت کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و انتشارات به‌نشر در برگزاری مسابقات کتابخوانی، نشست‌های کتابخوان، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب و رونمایی از آثار، توزیع آثار در کتابخانه‌های عمومی شهری، روستایی و مناطق محروم استان از دیگر مباحثی بود که در جلسه مجازی امضای تفاهم‌نامه همکاری به‌نشر و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی به آن اشاره شد.

مدیرعامل به‌نشر در پایان اهتمام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را بسیار موثر دانست و تصریح کرد: انتشارات آستان قدس رضوی نیز آمادگی خود را برای همکاری در اجرای هرچه باشکوه‌تر جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام می‌دار، این جشنواره گامی مهم در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است و زمینه حضور آحاد جامعه را برای آشنایی با معارف اهل بیت(ع) فراهم می‌کند.