به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، با پایان یافتن مهلت ارسال اثر به نخستین دوره مسابقه عکاسی "درخانه بمانیم از نگاه دوربین"، مردم از میان آثار ارسالی به این مسابقه به یک اثر یا آثار  مورد نظر خود از طریق سایت انتشارات سیب سرخ به نشانی nashresibeshorkh.ir یا صفحه رسمی این انتشارات در اینستاگرام  رای می‌دهند و در نهایت به دو عکس که بالاترین رای مردمی را از نگاه مخاطب دریافت کند به عنوان بهترین های نگاه مردمی معرفی و جوایز نفیسی اهدا می‌شود. 

برگزیدگان اول تا سوم مسابقه عکاسی "در خانه بمانیم از نگاه دوربین" از نظر هیات داوران به ترتیب جایزه  10 میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر و سه عنوان کتاب از انتشارات نشر سیب سرخ، جایزه 7 میلیون و پانصد هزار ریالی به همراه لوح تقدیر و سه عنوان کتاب از انتشارات نشر سیب سرخ و جایزه 5 میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر و سه عنوان کتاب از انتشارات نشر سیب سرخ دریافت خواهند کرد. 

این مسابقه عکاسی با هدف فرهنگ‌سازی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ارتباطات اجتماعی در روزهای قرنطینه، ادامه حفظ ماندن در خانه، استفاده از ابزار هنر برای فرهنگ‌سازی، معرفی و آگاه‌سازی در رابطه با حوادث و شرایط غیرمنتظره و غیر قابل پیش‌بینی از سوی انتشارات سیب سرخ برگزار می‌شود.

مسابقه در سه بخش با محورهای "عکس با رعایت آیین‌ها و رسوم نوروز در روزهای قرنطینه با ماندن در خانه"،  "در خانه بمانیم و محیط خانه را براى خود و اطرافیان‌مان زیبا کنیم" و "از پشت پنجره و روی بالکن عکاسی کنید" تا 31 اردیبهشت ماه آثار می‌پذیرد. 

 گفتنی است شرکت در این مسابقه برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی آزاد است و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 5 عکس (حداکثر تا یک مگابایت) در محورهای اعلام شده به ایمیل انتشارات سیب سرخ به نشانی Sibesorkhpub@gmail.com‌ یا هشت  #QuarantineSibeSork  ارسال کند.

شرکت‌کنندگان همچنین موظف‌ هستند نام استان، شهر، نام و یا شهرت سوژه عکاسی شده را ذکر کنند. 

شایان ذکر است، شرکت‌کنندگانی که آثار آن‌ها انتخاب و برگزیده شوند آثارشان ازسوی انتشارات سیب سرخ در کتاب به چاپ خواهد رسید.