به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه، بدون شک اغلب کودکان و نوجوانان با داستان خیال انگیز "آلیس در سرزمین عجایب" نوشته لوییس کارول آشنا هستند.

"آلیس در سرزمین عجایب" و ادامه آن که "آن سوی آیینه" نام دارد نه تنها در عرصه چاپ کتاب بلکه در دیگر عرصه‌های هنر از جمله فیلم، موسیقی، پویا نمایی، عکاسی و نقاشی تاثیر گذار بوده‌اند و دستیابی به هر کدام از این هنر‌ها کمک شایانی به شناخت سرزمین خیالی آلیس می‌کند. اما آشنایی با مجموعه دو جلدی معمایی که برگرفته از ماجراها و شخصیت‌های این داستان است هم می‌تواند شما را به دنیای خیال انگیز آلیس ببرد.

مجموعه دو جلدی، آلیس در سرزمین معماها با نام‌های "سرزمین عجایب" و "آن سوی آیینه" از جمله کتاب‌های سرگرم کننده و در عین حال آموزنده‌ای در جهت آموزش ریاضی و علوم هستند که در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده‌اند. ریموند اسمولیان در این دو کتاب با مجموعه‌ای از معماهای چالش‌برانگیز خواننده را به دنیای آشنا و خیال انگیز آلیس می‌برد.

معماهای هر دو جلد از این مجموعه به ترتیب بر گرفته از ماجراها و شخصیت‌های آثار لوییس کارول با نام مشابه طراحی شده‌اند. طراحی معماها در دل داستانی جذاب و آموزنده و همچنین وجود کلید حل معماها در انتهای کتاب ازجمله ویژگی این مجموعه است.

هر یک از این دو مجموعه به ترتیب با 240 و 254 صفحه رنگی و قطع جیبی در فروشگاه‌های سراسر کشور و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه www.enma.ir در دسترس مخاطبان قرار دارد.