به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم حیدری با اشاره به استقبال خوب از این پویش گفت: تاکنون کودکان و نوجوانان در خور توجهی از سراسر ایران اعم از شهری و روستایی در این پویش شرکت کرده‌اند. آن‌ها با کتابخوانی و صحبت‌های ساده و صمیمی درباره کتاب لحظات به یادماندنی و شیرینی را در این روزهای دشوار برای همه ما خلق کردند. همچنین کلیپ‌های زیبایی را تهیه و تدوین کرده و در شبکه‌های اجتماعی با گذاری کردند.

او ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده خانواده‌ها در روزهای آخر و درخواست همکاران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و نیز استمرار شرایط و فرصت بیشتر برای دانش‌آموزان و غنی کردن اوقات فراغت آن‌ها، شورای برنامه‌ریزی  این پویش را تا پایان روز ۱۲ اردیبهشت تمدید کرد.

پویش "با کتاب در خانه" در نوروز امسال،  براساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، شبکه شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها به راه انداخته است.

در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، به معرفی کتابی می‌پردازند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شوند و نظرشان را درباره کتاب هم می‌گویند.