به گزارش هنرآنلاین براساس خبر رسیده، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با توجه به لزوم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری‌های ویروسی نظیر کرونا و آنلوانزا، از ارائه بسته خدمات ویژه این سازمان به اقتضای شرایط موجود تا تاریخ 15فروردین 1399 خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدجلال حسینی توضیح داد: بر مبنای این بسته ویژه، پایگاه کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی با آدرس الکترونیک Digital.aqr.ir به صورت شبانه‌روزی به نیازهای مختلف متقاضیان پاسخ می‌دهد.

او از وجود نسخه الکترونیک 10هزار جلد کتاب به صورت تمام‌متن در این پایگاه سخن گفت و اظهار داشت: این کتب از امکان امانت رایگان به متقاضیان به صورت الکترونیک برخوردار است.

حسینی همچنین از ارائه خدمات دریافت الکترونیک منابع منتخب به صورت رایگان از طریق این پایگاه خبر داد و تشریح کرد: متقاضیان در این طرح می‌توانند منتخب نسخه‌های خطی، چاپ‌سنگی، اسناد، عکس‌ها، کتاب‌های چاپی و... را به صورت رایگان دریافت کنند.

او پاسخ به پرسش‌های علمی از طریق سامانه پرسش از کتابدار کتابخانه دیجیتال به صورت آنلاین و آفلاین را یکی دیگر از خدمات این پایگاه خواند.

حسینی همچنین تمدید خودکار منابع در دست امانت تا 15فروردین 1399، معرفی کتاب با امکان مطالعه چکیده، نمایشگاه تصویری آثار برگزیده، پایگاه موضوعی منابع مرتبط با ماه‌های مبارک رجب و شعبان و ایجاد پایگاه نشست‌های علمی و فرهنگی این سازمان همچون نشست‌های ادبی شمس و خوانش متون کهن و نشست‌های آموزشی و تخصصی را از دیگر خدمات این بسته ویژه ذکر کرد.

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی همچنین از برگزاری آنلاین ویژه‌برنامه‌های سه‌شنبه‌های فرهنگی این سازمان خبر داد و اظهار داشت: در این مدت نفایس گنجینه رضوی طبق روال گذشته در قالب برگزاری سه‌شنبه‌های فرهنگی، معرفی و رونمایی خواهد شد که در این مدت این برنامه به صورت دیجیتال برگزار می‌شود.