به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، نخستین جشنواره ادبی "آفتابگردان" در دو بخش آثار با موضوع "سالمندی" و "خاطره‌نویسی سالمندان" (خود نوشت) با هدف اصلاح نگرش به سالمند و سالمندی و ترویج فرهنگ بهره‌برداری از توانایی‌های سالمندان برگزار می‌شود. 

ترویج فعالیت اجتماعی با رویکرد نگاه به سالمندان در بین عموم مردم، تشویق داستان‌نویسان حرفه‌ای و اصحاب قلم برای پرداختن به تولید آثار داستانی با موضوعات مختلف دوران سالمندی، شناسایی و تبیین موضوعات و آسیب‌های ناشی از عدم توجه به زوایای مختلف دوران زندگی سالمندان به وسیله ابزار هنر در بین آحاد جامعه با رویکرد سلامت پایدار جامعه، شناسایی و جذب نویسندگان این حوزه با رویکرد گسترش سرانه مطالعه و جریان‌سازی در ادبیات داستانی به عنوان یکی از حوزه‌های مغفول ادبیات کشور از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ادبی است. 

نخستین جشنواره ادبی "آفتابگردان" در قالب های داستانک (حداکثر سه اثر)، داستان کوتاه سه هزار کلمه‌ای (حداکثر دو اثر)، کاریکلماتور(حداکثر سه اثر) و خاطره‌نویسی (۴هزار کلمه یک اثر) آثار می‌پذیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند از اول اسفند ماه ۱۳۹۸ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ آثار خود را در قالب word به ایمیل aftab@salmandiran.ir یا به آدرس تهران، خیابان مطهری، پلاک۱۴۵، طبقه سوم، کد پستی ۱۵۷۶۶۳۷۶۳۱ ارسال کنند. همچنین آثار خود را در وب سایت www.salmandiran.ir/aftabgardan بارگذاری یا از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره ۰۹۰۳۱۲۳۶۰۹۴ ارسال کنند. 

گفتنی است، آثار باید در قالب word با مشخصات کامل نویسنده (نام پدر، سن، کدملی، آدرس و شماره تماس) به این جشنواره ارسال شود. 

لازم به ذکر است شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است.