به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، چهارصدونهمین نمایشگاه کتاب استانی و دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان یزد صبح روز پنجشنبه 23 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های این شهر افتتاح می‌شود.

 این دوره از نمایشگاه با حضور 315 ناشر و نمایندگی از سراسر کشور و 4 ناشر از استان با ارائه 70 هزار و 668 عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف در یک سالن و 255 غرفه افتتاح خواهد شد و دو کتاب‌فروشی از استان در قالب طرح "همراه" با ستاد برگزاری نمایشگاه تعامل و همکاری خواهند داشت. برای دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب یزد مبلغ 11 میلیارد ریال بن کارت یارانه‌ای الکترونیکی خرید کتاب با تخفیف 20 درصدی در نظر گرفته‌شده است که از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه با ارائه کارت ملی بین بازدیدکنندگان توزیع می‌شود. بن‌های توزیع‌شده تا سه هفته پس از اتمام نمایشگاه در کتاب‌فروشی‌های منتخب سطح شهر یزد  اعتبار خواهند داشت.

در مدت برگزاری این رویداد فرهنگی، برنامه‌‌های جنبی مختلفی در نظر گرفته‌شده است که می‌توان به نمایش تابلوهایی درباره بیانیه گام دوم انقلاب، معرفی کتاب تاثیرگذار "من"، اجرای سرودآوای کودکی تفت، رونمایی و معرفی کتاب‌های تازه نشر نوقلمان، شاهنامه‌خوانی، کارگاه خلاقیت مادر وکودک، نشست کار آفرینی اجتماعی، برنامه هر روز یک قصه‌گو، برگزاری کارگاه اقتصاد کتاب، نقد کتاب "ماه منیر"، برگزاری بیست و چهارمین دورهمی بانوان کتابخوان یزد، رونمایی، معرفی و بررسی کتاب "محمد و ننه سکینه،" رونمایی و جشن امضای کتاب، برگزاری کارگاه سواد رسانه‌ای، برگزاری کارگاه آموزش تصویرگری کتاب کودک، تقدیر از رسانه‌های برتر حوزه کتاب وکتاب‌خوانی و ... اشاره داشت.

دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان یزد از تاریخ 23 تا 29 بهمن ماه، در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 9 تا 12:30 و 16:30 تا 21 پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.