به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، معاونت پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، معاونت پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه با همکاری خانه کتاب نشست‌های تخصصی را برگزار می‌کنند.

 کتاب "خدای‌نامگ: شاهنامه فارسی میانه" برگزیده بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور یاکو همین آنتیلا نویسنده کتاب و سخنرانی محمود جعفری‌دهقی و احسان چنگیزی  سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سرای اهل قلم بررسی می‌شود.

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفرجنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک دو  واقع است.

نشست تخصصی "نگاهی به تغییر اهداف و رویکردها در ایران‌شناسی، از روسیه تزاری به شوروی" نیز سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۶ با حضور دنیس ولکوف برگزیده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گودرز رشتیانی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

از دیگر نشست‌های روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه "چشم‌انداز تاریخی روابط ایران و روسیه" است که با حضور دنیس ولکوف برگزیده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار خواهدشد.

این نشست ساعت ۱۰ در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی به نشانی بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، خیابان علامه جنوبی، دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی، سالن شهید مطهری میزبان علاقه‌مندان است.

همچنین نشست "حمل و هستی‌شناسی: مطالعات و متون در باب خوانش‌‌های سینوی و پساسینوی از مقولات ارسطو" با حضور اَلِکْساندِرکالبارْزیک، دگروتر نویسنده از آلمان و محمدجواد اسماعیلی سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۵ در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه برگزار می‌شود.

موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه در خیابان ولیعصر(عج)، خیابان نوفل لوشاتو، کوچه شهید آراکلیان، شماره ۴ واقع است.