به گزارش هنرآنلاین، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از همکاری صندوق اعتباری هنر و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اهالی فرهنگ و هنر خبر داد و افزود: توسعه‌ متوازن، تخصیص و توزیع منابع مالی به‌ویژه در مناطق کم برخوردار، تسریع در ارائه وام و افزایش تسهیلات پرداختی از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق در دو سال گذشته بوده است.

سیدزاده با اشاره به همکاری مؤثر صندوق اعتباری هنر با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده این تسهیلات به‌منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در چارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکی پرداخت می‌شود. خوشبختانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی دو سال گذشته همکاری خوبی با صندوق اعتباری هنر در اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه به فعالان فرهنگی و هنری کشور داشته است.

او با اشاره به مبلغ وام‌های پرداختی به اعضا صندوق در سه سال گذشته تصریح کرد: در سال 95 صندوق اعتباری هنر مبلغ یک میلیارد و 920 میلیون تومان به 315 نفر و در سال 96 بیش از سه میلیارد تومان به 624 نفر پرداخت کرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در سال 97 شاهد رشد چشمگیر بهره‌مندی اعضای صندوق از تسهیلات قرض‌الحسنه بودیم. بر این اساس 1464 نفر از اعضاء به‌منظور اخذ 6.9 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه (بدون بهره) به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی شدند. در 9 ماه سال 98 نیز 1100 نفر از اعضاء به‌منظور اخذ حدود هفت میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری (بدون بهره) به بانک عامل معرفی شدند که در ادامه همکاری با بانک مهر این روند تسریع می‌شود. از مهم‌ترین اقدامات صندوق هدایت منابع به سمت استان‌ها با اولویت استان‌های کم برخوردار بود.

سیدزاده با اشاره به همکاری مجدد با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: امیدواریم بر اساس این تفاهم‌نامه با اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران عضو صندوق طی امسال و سال آتی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کاسته شود و فعالان فرهنگی و هنری بتوانند نقش مؤثر خود را گسترش فرهنگ و هنر ایرانی و نشاط اجتماعی ایفا کنند.