به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، چهارصدوششمین نمایشگاه کتاب استانی و دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان همدان، صبح فردا چهارشنبه 18دی ماه با حضور ۲۵۰ ناشر از سراسر کشور افتتاح می شود.

در دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب همدان که در ۱۷۷ غرفه و سه سالن برپا می شود، ۵۲ هزار و ۹۰۷ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف عرضه خواهد شد. ۲۰ ناشر از استان همدان نیز در این دوره از نمایشگاه حضور دارند و دو کتاب‌فروشی از استان در قالب طرح "همراه" با ستاد برگزاری نمایشگاه تعامل و همکاری خواهند داشت.

برای این نمایشگاه مبلغ 300 میلیون تومان بن کارت یارانه‌ای الکترونیکی خرید کتاب درنظر گرفته‌شده است که از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه با ارائه کارت ملی بین بازدیدکنندگان توزیع می‌شود. بن‌های توزیع‌شده تا سه هفته پس از اتمام نمایشگاه در کتاب‌فروشی‌های منتخب سطح شهر همدان، اعتبار خواهندداشت.

در مدت برگزاری این رویداد فرهنگی، برنامه‌‌های جنبی مختلفی در نظر گرفته‌ شده است که می‌توان به رونمایی از تازه‌های نشر، تجلیل از کتاب‌خوانان و دست‌اندرکاران حوزه کتاب، نشست‌های ادبی، نمایش تابلوهایی درباره بیانیه گام دوم انقلاب، نشست شناخت همدان با رویکرد کتاب‌شناسی و ماخذشناسی همدان، گردهمایی(ناشران، چاپخانه‌داران و اهالی فرهنگ مکتوب همدان)، عصر شعر فاطمی، نشست کتاب‌خوان، رونمایی و نقد کتاب، نشست ژورنال کلاب (مقاله خوانی) قصه‌گویی، ایستگاه نقاشی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان و... اشاره داشت.

دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان همدان از تاریخ 18 تا 23 دی ماه، در دونوبت صبح و عصر از ساعت 9 تا 12 و 15 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان به کتاب وکتاب‌خوانی است.