به گزارش هنرآنلاین، بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی نو امروز شنبه 14 دی‌ماه رسما فعالیت‌های خود را آغاز کرد و تا 22 دی درهای آن به روی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی باز است.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه 18 متر مربع است و 450 عنوان کتاب از نشر کشورمان درآن به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران انتشارات بین‌المللی حافظ و سوره مهر نیز در غرفه ایران حضور و فعالیت دارند.

این نمایشگاه که سابقا به‌صورت دوسالانه برگزار می‌شد، از سال 2012 به صورت سالانه برگزار می‌شود. به غیر از دوره اول سایر دوره‌ها در محل پراگاتی میدان برگزار شده است. علاوه بر جمهوری اسلامی ایران کشورهایی نظیر فرانسه، امارات، مصر، اسپانیا، انگلستان، آلمان، عربستان، چین، سریلانکا، لهستان و نپال در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه حضور دارند. شورای ملی کتاب هند با نظارت وزارت توسعه منابع انسانی و با همکاری سازمان توسعه تجارت هند و وزارت بازرگانی این کشور مسئول برگزاری نمایشگاه کتاب دهلی نو هستند.

معرفی برنامه‌های حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازارهای جهانی، معرفی صنعت نشر ایران و مراکز مرتبط، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و دعوت از ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از جمله برنامه‌های حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه است.

نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ناشران مطرح از کشور هند و نشستی درباره وضعیت نشر ایران از جمله برنامه‌های حضور محسن جوادی در این دوره از نمایشگاه است.