به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری هنر فردا، یکصد وهشتاد و دومین جلسه از سلسله نشست‌های صبح پنجشنبه‌های مجله بخارا اختصاص یافته به دیدار و گفت‌وگو با منوچهر سادات افسری که در ساعت 9 صبح پنجشنبه 12 دی‌ در موسسه هنر فردا به نشانی اتوبان حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، نبش دیدار شمالی، پلاک 27 برگزار می‌شود.

منوچهر سادت افسری متولد 1323، در تهران است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران و تحصیلات عالیه را در رشته معماری در ایتالیا گذراند. طی سال‌های 1353 تا 1370 به فعالیت‌های معماری در مهندسان مشاور آرشن پرداخت. از 1359 تاکنون در زمینه ترجمه مدارک رسمی از زبان ایتالیایی فعالیت می‌کند.

افسری آثار بسیاری را در زمینه‌های ادبیات و معماری به فارسی ترجمه کرده است. از ترجمه‌‌های او در زمینه ادبیات می‌توان به "دیروزهای ما" از ناتالیا گینزبورک، "گفت‌وگو در سیسیل" از الیو ویتورینی، "طوطی‌های سبز" از جنیو استرادا و "تاریخ" از الزا مورانته اشاره کرد.

"آشنایی با تاریخ معماری"، "تاریخ معماری مدرن"، "معماری در آستانه هزاره سوم" و "تاریخ معماری رنسانس" از آثار لئوناردو بنه ولو و "معماری به زبان کلاسیک" از جان سامرسون، از جمله ترجمه‌های منوچهر سادات افسری در زمینه معماری است.

ترجمه‌ او از کتاب‌های "ادبیات معاصر ایتالیا" از جولیو فررونی و "تاریخ معماری رنسانس" از لئوناردو بنه ولو زیر چاپ است.