به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، چهارصد‌ومین نمایشگاه کتاب استانی و دهمین نمایشگاه کتاب زنجان با حضور ۲۸۰ ناشر و نمایندگی از سراسر کشور و ۱۵ ناشر در حوزه نشر الکترونیک با عرضه بیش از ۶۵ هزار عنوان کتاب و لوح‌ فشرده در محل دائمی نمایشگاه‌های زنجان برگزار می‌شود. برای این نمایشگاه مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در نظر گرفته‌شده است که با تخفیف ۲۰ درصدی از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه در بین بازدیدکنندگان توزیع خواهد شد.

همچنین چهارصد‌و‌یکمین نمایشگاه کتاب استانی و هفتمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان (جیرفت) با حضور ۱۷2 ناشر و نمایندگی از سراسر کشور و 4 ناشر از استان در حسینه ثارالله شهر جیرفت برگزار می‌شود. ۳۸ هزار و ۵۶0 عنوان کتاب در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و همچنین 5 کتاب‌فروشی از استان در قالب طرح "همراه" در این رویداد فرهنگی با ستاد برگزاری نمایشگاه تعامل و همکاری خواهند داشت. برای این نمایشگاه مبلغ 3۰۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در نظر گرفته‌شده است که توزیع آن بین بازدیدکنندگان توسط بانک عامل مستقر در نمایشگاه صورت می‌پذیرد.

برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی، نمایش تابلوهایی درباره بیانیه گام دوم انقلاب، رونمایی از تازه‌های نشر استان، مراسم تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران حوزه کتاب، ایستگاه نقاشی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان، نشست تخصصی در حوزه سبک زندگی و آسیب‌های اجتماعی و... از برنامه‌های جنبی در نظر گرفته برای این دو نمایشگاه است.

نمایشگاه کتاب زنجان و جیرفت از 11 تا 16 آذرماه پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهند بود.