به گزارش هنرآنلاین براساس اخبار رسیده، پس از انتشار اخباری درباره کناره‌گیری قباد آذرآیین از نامزدی در دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد، دبیرخانه این جایزه اعلام کرد که آذرآیین از این جایزه انصراف نداده است.

رمان "فوران" قباد آذرآیین در میان 6 نامزد نهایی بخش داستان بلند و رمان دوازدهمین جایزه ادبی جلال آل‌احمد حضور دارد.

طبق سنت هر ساله، برنده جایزه در مراسم اختتامیه که نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود، معرفی خواهد شد.

 

نقد و بررسی کتاب "روایت‌شناسی درام"

به تازگی کتاب "روایت‌شناسی درام، نگاهی روایت‌شناسانه به ادبیات نمایشی ایران" نوشته‌ پرستو محبی به همت نشر جام زرین انتشار یافته است.

نویسنده در این کتاب کوشیده است تا درام سه دهه‌ اخیر ایران به عنوان بستری برای بازاندیشی در مفاهیم روایت‌شناسانه، عناصر روایی و شیوه‌های روایت‌گری به کار گرفته شود و از آن به واسطه‌ پلی برای ورود و پیاده‌سازی قاب روایت‌شناسی در بدنه‌ درام استفاده شود. آنچه در حکم مناسبت و حتی ضرورت این تحقیق بینارشته‌ای به شمار می‌رود، زبان روایی و ساختار کلام محور درام ایران است که از بدو شکل‌گیری‌اش تمایلی به وضوح روایت‌گرانه، در مقابل ماهیت نمایشگرانه‌ درام، بروز داده است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه پنجم آذر ساعت 16:30 به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد که با حضور ابوالفضل حری، بهروز محمودی‌بختیاری و پرستو محبتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.