به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سیصد و نود و پنجمین نمایشگاه کتاب استانی و نوزدهمین نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویر احمد با حضور 164 ناشر از سراسر کشور باعرضه 65 هزار و 579 عنوان کتاب در 120 غرفه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهر یاسوج برگزار می‌شود. برای این نمایشگاه مبلغ 350 میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در نظر گرفته‌شده است که از طریق شعبه بانک عامل مستقر در نمایشگاه بین بازدیدکنندگان توزیع خواهد شد.

برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتاب، رونمایی از تازه‌های نشر استان، نشست شاهنامه‌شناسی و شعر آیینی، نشست تخصصی بررسی جایگاه ادبیات معاصر در ایران، نشست آسیب‌شناسی وضعیت کتاب و نشر استان، نشست جایگاه مطالعه در سبک زندگی و نقش آن در تامین امنیت اجتماعی و نشست روایت دفاع مقدس از نگاه نویسندگان ازجمله برنامه‌های جنبی در نظرگرفته شده برای این نمایشگاه است.

هم‌زمان با این نمایشگاه سیصد و نود و ششمین نمایشگاه کتاب استانی و چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان با حضور 441 ناشر و نمایندگی و ارائه 97 هزار و 152 عنوان کتاب در 4 سالن، در محل دائمی نمایشگاه‌های اصفهان برگزارمی شود.

برای این نمایشگاه مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در نظر گرفته‌شده است که از طریق شعبه بانک عامل مستقر در نمایشگاه بین بازدیدکنندگان توزیع خواهد شد. برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت کتاب و کتابخوانی، رونمایی از تازه‌های نشر، مراسم تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران حوزه کتاب، ایستگاه نقاشی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان، نشست‌های تخصصی در حوزه سبک زندگی و آسیب‌های اجتماعی، شب‌شعر و... ازجمله برنامه‌های جنبی است که در این نمایشگاه به اجرا درمی‌آید.

این دو نمایشگاه به‌صورت هم‌زمان از تاریخ 18 تا 23 آبان ماه پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهند بود و در اولین روز برگزاری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی به کار خود پایان می‌دهند.