به گزارش هنرآنلاین بنابر اعلام دبیرخانه دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد، این کتاب‌ها در چهار گروه رمان و داستان بلند، مستندنگاری، نقد ادبی و مجموعه داستان کوتاه دسته‌بندی شده و با شرایط عمومی آیین‌نامه جایزه تطبیق داده شده‌اند.

قابل ذکر است، طبق روال دوره‌های گذشته، اطلاعات مربوط به آثار منتشر شده در سال 1397 از خانه کتاب (مرجع رسمی اعلام آمار کتاب‌های منتشر شده) دریافت شده است. همچنین هم‌زمان با انتشار فراخوان، طی مکاتباتی با مراکز نشر، فراخوان جایزه اطلاع‌رسانی شده است.

به رغم پایان مهلت دریافت آثار که پیش از این 20 مهر اعلام شده بود، ناشران و نویسندگان تا 4 آبان (زمان آغاز فرایند رسمی داوری) فرصت دارند تا دو نسخه از کتاب خود را به نشانی تهران، خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه اعرابی (پنجم)، پلاک ۶، بنیاد شعر و ادبیات داستانی، کدپستی ۱۵۸۵۶۳۴۹۷۱ ارسال کنند.

دبیرخانه این رویداد ملی ادبی با شماره تلفن 88318646-021 داخلی 205 پاسخگوی سوالات نویسندگان و ناشران است.

براساس اعلام دبیرخانه، فهرست کتاب‌های رسیده به دبیرخانه از طریق وب‌سایت رسمی جایزه ادبی جلال آل‌احمد به نشانی jalal.adabiatirani.com قابل دسترسی است.

گفتنی است براساس فراخوان دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد، داوری آثار از میان کتاب‌هایی که در سال 1397 برای نخستین بار در یکی از حوزه‌های رمان و داستان بلند، مستندنگاری، نقد ادبی و مجموعه داستان کوتاه در ایران منتشر شده باشند، انجام می‌شود.