به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: مراسم رونمایی از مجموعه 6 جلدی "قصه‌های احکام برای کودکان" نوشته حجت‌الاسلام مرتضی دانشمند که توسط انتشارات به‌نشر برای کودکان منتشر شده است، در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی-ترویجی "در پناه کلمات" به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک و با حضور نویسنده این مجموعه چهارشنبه 17 مهرماه در مشهد برگزار می‌شود.

او ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برای هماهنگی و برگزاری این برنامه، توضیح داد: مراسم رونمایی از مجموعه "قصه‌های احکام برای کودکان" ساعت 9 صبح در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد واقع در کوی آب و برق، ضلع شمال غربی میدان صحیفه مشهد برگزار خواهدشد.

مجموعه 6 جلدی "قصه‌های احکام برای کودکان" تالیف حجت الاسلام مرتضی دانشمند  که در گروه کتاب‌های پروانه انتشارات به‌نشر ویژه کودکان به چاپ رسیده است، با زبانی ساده به بیان احکام عملی دین به کودکان می‌پردازد. تصویرگری این مجموعه کاری از مجید صابری‌نژاد است. "به باغ نماز خوش آمدید"، "جایزه پدربزرگ"، "نمازهای کلاغی"، "از طلا به طوطی"، "ملاقات با شیر" و "روزی که ماه دلش گرفت" عناوین این مجموعه را تشکیل می‌دهند که با زبانی ساده و شیوا به بررسی احکام عملی نماز، وضو، طهارت، نجاست، تقلید، تیمم، غسل، پوشش، قسم، وقف و... برای کودکان گروه سنی 8 تا 10 سال می‌پردازد.

حجت‌الاسلام مرتضی دانشمند نویسنده، شاعر کودک و نوجوان و پژوهشگر قرآنی، مولف آثار گوناگون ادبیات دینی برای کودکان و نوجوانان هم‌چون "فرشته‌ای در زمین"، "نوجوانان می‌پرسند"، "از نزدیکانت آغاز کن"، "دعای گنجشک‌ها" و "امیران کوچک" است.