به‌گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، رمان "پیراهن بی‌درز مریم" نوشته‌ ندا کاووسی‌فر، داستان‌نویس ساکن شیراز، که به‌تازگی چاپ دوم آن به بازار کتاب عرضه شده است، جمعه یکم شهریورماه ساعت 18:30 با حضور جمعی از اهالی ادبیات و فعالان عرصه‌ فرهنگ و هنر در کافه‌کتاب نیماژ مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

احمد ابوالفتحی و حمید بابایی دو نویسنده‌ای هستند که به‌عنوان منتقد مهمان در این نشست که هشتمین نشست از سلسله‌ جلسات موسوم به "کتاب جمعه‌ی نیماژ" است سخن خواهند گفت و سهند آدم‌عارف به‌عنوان مجری و منتقد حضور دارد.

همچنین نویسندگان و شاعرانی هم‌چون صمد طاهری، منصور علیمرادی، مهدی اشرفی و... از دیگر مهمانان این برنامه هستند.

"پیراهن بی‌درز مریم" ماجرای دختری به‌نام نیلوفر را روایت می‌کند که در پی آشنا شدن با مردی به‌نام احمد، قدم به‌خانه‌ای در شمال کشور می‌گذارد و آن‌جا با حقایق و عجایبی درباره‌ دختری به‌نام مریم روبرو می‌شود. هم‌زمان رازهایی درباره‌ زندگی نیلوفر اعضای خانواده‌اش که زمانی در نقش مبارزانی آرمان‌خواه ظاهر شده‌اند و مریم با قصه گره‌ می‌خورند و به‌مرور گشوده می‌شوند.

در توضیح این رمان آمده است: "پیراهن بی‌درز مریم تجربه‌ نسلی‌ است درگیر بهبود جهان و آفرینش حماسه‌های بزرگ. نسلی که به‌دست فرومایگانی مثله شدند و عجیب این که برخلاف باقی قهرمانان جهان به‌فراموشی سپرده می‌شدند، اگر نبودیم که بنویسیمشان و بنویسندشان." 

چاپ دوم این رمان با قیمت پشت جلد 24هزار تومان توسط نشر نیماژ روانه‌ بازار کتاب شده است.

ندا کاووسی‌فر در کارنامه‌ کاری خود رمان نوجوان "سه‌ترکه بر دوچرخه، من میمون و پدر" را دارد که برنده‌ جایزه‌ گام اول سال 89 شده است. همچنین مجموعه‌داستان "خواب با چشمان باز" کاووسی‌فر سال 1388 برنده‌ جایزه‌ هفت‌اقلیم شده است.  

مکان برگزاری این نشست واقع در تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، نبش کوچه‌ی یگانه، کافه کتاب نیماژ، و ورود برای عموم آزاد و رایگان است.