به گزارش هنرآنلاین، جمعی از روزنامه‌نگاران استان‌های کشور، به مناسبت روز خبرنگار و به دعوت سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر مهمان این صندوق شدند.

در ابتدای این جلسه که عصر سه‌شنبه 15 مردادماه در صندوق اعتباری هنر برگزار شد؛ فیض‌اله پیری، سردبیر نشریه سیروان گفت: در آیین‌های روز خبرنگار به‌واسطه کلیشه‌ای شدن آن خیلی کم حضور دارم و شرکت می‌کنم. دعوت صندوق اعتباری هنر را با افتخار پذیرفتم به این دلیل که آن را حامی خبرنگاران و هنرمندان می‌دانم و به‌عنوان خبرنگاری از نقطه محروم غرب کشور این حمایت‌ها را دیده‌ام و حس کرده‌ام.

پیری در ادامه افزود: چنین دیدارهایی می‌تواند به شناخت بیشتر صندوق، اهالی رسانه و خبرنگار کمک بیشتری بکند و امیدواریم فقط به روز خبرنگار خلاصه نشود.

صدیقه محمدی خبرنگار هفته‌نامه زیبا قلم استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفر مدیران صندوق اعتباری هنر به این استان، گفت: اعتمادی که این صندوق در من ایجاد کرد باعث شد تلاش من در عرصه خبری چند برابر شود. نگاه من به صندوق اعتباری هنر نگاه یک حامی است. زمانی که من به علت مشکلات عدیده زندگی و در اوج ناامیدی احساس می‌کردم تنها هستم همراهی این مجموعه، انگیزه‌ای دوباره به من داد.

محمدی بیان داشت: همان‌طور که من امید به آینده پیدا کردم طی این مدت تلاش کردم تا دیگر همکارانم نیز با خدمات صندوق آشنا شوند و بدانند سازمانی در کشور از آن‌ها حمایت می‌کند.

علیرضا افتخاری سردبیر نشریه آوای کاشمر نیز با اشاره به خدمات صندوق اعتباری هنر در بخش‌های بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی و وام گفت: این صندوق خدمات زیادی به هنرمندان کشور کرده است اما فعالان عرصه رسانه عموماً به‌جز بیمه درمان تکمیلی از خدمات دیگری استفاده نمی‌کنند که یا به دلیل عدم اطلاع‌رسانی ارشاد و صندوق و یا به دلیل کم‌کاری خودم است.

علیرضا یعقوبی خبرنگار روزنامه سایه و حمایت نیز با اشاره به خدمات صندوق گفت: از زمان زلزله بم مسئولان زیادی به بم آمدند اما نتیجه‌ای حاصل نشد اما نویسنده بزرگی مانند محمدعلی علوی توسط صندوق اعتباری هنر بیمه شد.

محمدحسین همتی‌نژاد خبرنگار پایگاه خبری قمنا ضمن تشکر از دعوت صندوق گفت: ممنونم از رسانه‌های محلی دعوت کردید. خبرنگاران نسبت به مسائل عامه مردم جدی هستند اما نسبت به امور خود چندان پیگیر نیستند.

سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن خوشامدگویی و تبریک روز خبرنگار به مهمانان گفت: موضوعی که باعث شد روز خبرنگار دور هم جمع شویم ذهنیتی است که آن را دنبال می‌کنم. کشور ما از لحاظ اقلیمی، قومی، زبانی و ... کشور متنوعی است و هیچ معیاری برای برتری با ارجحیت یک منطقه وجود ندارد. همه ما می‌دانیم که هنرمندان بزرگی همچون استاد شجریان، اصغر فرهادی، محمود دولت‌آبادی و ... در شهرهایی به غیر از تهران رشد کردند، با سختی پیش رفتند و جز محبوب‌ترین‌های کشور شدند. امید سبب می‌شود فردی از منطقه محروم رشد کند، اگر هنرمند گمنامی حس کند هنرش دیده می‌شود بارقه امید برای ادامه کار در او ایجاد می‌شود و ما در صندوق اعتباری هنر به دنبال آن هستیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: وظیفه ما حمایت از هنرمندان سراسر کشور است. از این رو در دو سال گذشته به بیش از 100 شهرستان و نقاط و روستایی سفر کردیم و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات فعالان فرهنگی و هنری کشور قرار گرفتیم. یکی از دستاوردهای این سفرها آشنایی با کسانی بود که علی‌رغم توانایی بسیار در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه عموماً کمتر شناخته‌شده بودند.

سیدزاده افزود: بر این اساس تصمیم گرفتیم امسال روز خبرنگار را در کنار اهالی رسانه استان‌های کشور جشن بگیریم. متأسفانه در هیچ‌یک از مراسم رسمی ما، هنرمندان و رسانه‌های شهرستانی جایگاه درخور ندارند و جای خالی آن‌ها احساس می‌شود. "ایران فقط تهران نیست" پیام ماست.

وی بیان داشت: یکی از رویکردهای نوین صندوق اعتباری هنر که با جدیت آن را دنبال می‌کنیم، پویش سراسری همرسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی اهالی رسانه است. همرسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه‌های هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران سراسر کشور است.

در این جلسه فعالان رسانه‌ای نقطه نظرات خود را با مدیرعامل صندوق اعتباری هنر مطرح کردند.

فیض اله پیری (کردستان)، علیرضا یعقوبی (استان کرمان)، عثمان حسن‌زاده (آذربایجان غربی)، مصطفی احمدی اقبال (آذربایجان غربی)، صدیقه محمدی (کهگیلویه و بویراحمد)، زهره احمدی (خراسان)، علیرضا افتخاری (خراسان رضوی)، محمدحسین همتی‌نژاد (قم)، مهدی گرزین از (مازندران)، محسن نظری (سیستان و بلوچستان) مهمانان این جلسه بودند.