به گزارش هنرآنلاین، در اطلاعیه دبیرخانه پنجمین دوره جایزه شعر شاملو آمده است: "تاکنون بیش از ۱۵۰ مجموعه به دبیرخانه‌ جایزه‌ شعر احمد شاملو رسیده است و داوران مرحله‌ نخست مدتی‌ است کار بررسی کتاب‌های این دوره را آغاز کرده‌اند. با این حال به دلیل پیام‌های شاعران گرامی مبنی بر امکان تمدید مهلت ارسال کتاب برای این دوره، این مهلت تا پانزدهم مرداد امسال تمدید شد.

نتایج مرحله‌ اول پنجمین دوره‌ جایزه یکم مهرماه اعلام خواهد شد.

دبیرخانه‌ جایزه‌ شعر شاملو مفتخر به قدردانی از استقبال بی‌شائبه‌ شاعرانی‌ است که مجموعه‌شعرهای گران‌قدرشان را از شهرهای دور و نزدیک، از آبادان، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بجنورد، بهبهان، تبریز، تهران، جیرفت، خرمشهر، دزفول، دهدشت، رشت، زنجان، سراب، شاهین‌شهر، شهرکرد، شیراز، فریمان (خراسان رضوی)، فیروزآباد (فارس)، فریدون‌کنار (مازندران)، فومن، قرچک، کرج، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، لاهیجان، لنگرود، مشهد، نیشابور و همدان برای شرکت در دوره‌ حاضر جایزه ارسال کرده‌اند.

دست‌تان را به گرمی می‌فشاریم.

همچنین این مجموعه سپاسگزار همت بلند و همکاری ناشرین گرامی است که کماکان مثل سال‌های گذشته دبیرخانه‌ جایزه را در به انجام رساندن هر چه پربارتر این امر فرهنگی یاری کرده‌اند.

شاعران گرامی و ناشران محترمی که علاقه‌مند به شرکت در این رقابت هستند، فقط تا ۱۵ مردادماه امسال مهلت دارند سه نسخه از کتاب‌های چاپ اول شعر نو خود را که در سال ۱۳۹۷منتشر شده است برای دبیرخانه ارسال کنند.

دبیرخانه ارسال کتاب را به منزله‌ علاقه‌مندی به شرکت در رقابت ادبی جایزه‌ شعر تلقی کرده و تنها کتاب‌های ارسال‌شده در این رقابت شرکت داده خواهد شد. 

توضیح آن‌که تاریخ مورد استناد، تاریخی است که در شناسنامه‌ کتاب درج شده است.

نشانی: تهران، خیابان هلال احمر، نرسیده به میدان رازی، نبش خیابان مرادی، فروشگاه کتاب فرهنگان، کدپستی  ۱۳۳۶۶۱۹۳۳۵"