به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، محمد سلمانی دبیر پنجمین دوره جشنواره سراسری شعر نیاوران، گفت: با توجه به استقبال خوب شاعران سراسر کشور از این جشنواره و با اطلاع از این موضوع که فراخوان جشنواره با تاخیر به دست شاعران شهرهای دور از پایتخت رسیده، بر آن شدیم تا مدت فراخوان را تا 11 مرداد تمدید کنیم تا دوستان شاعر فرصت ارسال آثارشان را در زمان تعیین شده داشته باشند.

او با ذکر این نکته که  همه آثار ارسالی توسط شاعران  می‌تواند در یک قالب باشد، افزود: منظور از ارسال همه آثار شرکت داده شده در جشنواره در یک قالب، این است که آثار ارائه شده در یک قالب کلاسیک یا سپید یا ترانه باشند و این‌طور نیست که مثلا همه اشعار ارسالی در بخش کلاسیک حتما باید غزل یا چهارپاره باشند. شاعران می‌توانند مثلا در بخش کلاسیک هم‌زمان غزل، رباعی، چهارپاره و قصیده سروده شده را ارسال کنند.

پنجمین جشنواره سراسری شعر نیاوران با هدف اعتلای فرهنگ و هنر اصیل دینی و ملی، ترویج صلح و دوستی، داشتن زمین پاک  ایجاد زمینه‌ای برای کشف و شکوفایی استعدادهای جوان در دو بخش آزاد و ویژه برگزار می‌شود  و موضوعات بخش ویژه آن صلح (جهان عاری از خشونت) و محیط زیست (مهربانی با طبیعت) است و شاعران می‌توانند تا روز جمعه 11 مرداد سال جاری  آثار خود را به صورت تایپ شده در نرم افزار WORD ، به همراه مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، کدملی، شهر و شماره تماس به دبیرخانه جشنواره به نشانی اینترنتی Adabi.niavaran@gmail.com  و یا به شماره تلگرام 09224536436 ارسال کنند.

آیین پایانی جشنواره در فصل پاییز 1398 برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای مطالعه کامل فراخوان پنجمین‌جشنواره شعر نیاوران به سایت فرهنگسرای نیاوران به نشانی www.fniavaran.ir  مراجعه کنند.